З оздобленням чи без: яку квартиру купити, щоб заощадити час та кошти

6 січня 2022, 11:48
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Зазвичай квартири від забудовників продаються із чорновим ремонтом – залитою цементно-піщаною стяжкою, вирівняними стінами, встановленими склопакетами та вхідними дверима. Усі наступні роботи повинен зробити сам покупець.

У Корпорації Нерухомості РІЕЛ пояснюють, що так покупець зможе оздобити житло "під себе". Але якщо часу на капітальний ремонт не вистачає, можна знайти квартиру, де вже все продумали за вас. Однак, наголошує девелопер, обидва варіанти мають свої переваги та недоліки

Зверніть увагу Відомий девелопер назвав головні тенденції на ринку житла у 2022 році

Переваги та недоліки купівлі квартири з готовим ремонтом

Квартиру з готовим ремонтом зазвичай купують, якщо:

  • Є необхідність терміново переїхати до власного житла.
  • Немає бажання, часу та сил розробляти дизайн, наймати будівельників і контролювати перебіг ремонту.
  • Квартиру купують виключно для здачі в оренду.

 Приклад інтер'єру у ЖК Riel City від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ 

Серед переваг купівлі квартири з ремонтом:

  1. Економія часу. Проблеми під час ремонту можливі на кожному етапі робіт: від пошуків підрядника до виснажливого контролю виконавців.
  2. Економія коштів. Вартість чистового ремонту в Україні стартує від 500 доларів за 1 квадратний метр. Якщо квартира має площу 30 метрів квадратних, на ремонт витратите щонайменше 15 000 доларів, і це без меблювання. Тоді як забудовнику ремонт обходиться дешевше, бо у нього зазвичай уже є перевірені бригади будівельників, а також можливість купувати будматеріали за гуртовими цінами.
  3. Можливість оплати частинами. Якщо квартира купується на виплат, то й за ремонт не доведеться платити одразу. Його ціна вже входить у вартість квадратного метра, тому покупець розтягує виплату.
  4. Можна заселитися до квартири одразу після здачі будинку в експлуатацію. Це особливо зручно в тому випадку, якщо доводиться витрачати гроші на оренду житла.
  5. Фіксована вартість. Якщо ж робити ремонт своїми силами, то практично ніколи не вдається вкластися у запланований бюджет. Через це ремонт може затягуватися.
  6. Гарантія на оздоблення від забудовника. Якщо щось піде не за планом, покупець завжди може висунути забудовнику обґрунтовані претензії.

 ЖК Берег Дніпра від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Недоліки купівлі квартири з ремонтом від забудовника:

  1. Будинок може дати усадку, через що на стінах зі свіжим ремонтом утворюються тріщини.
  2. Немає сенсу купувати елітне житло з ремонтом для здачі в оренду. Річ у тому, що навіть якісний ремонт від забудовника не дотягує до елітного, тому здати таку квартиру за заплановану суму навряд чи вдасться.
  3. Є ризик, що забудовник використовуватиме найдешевші матеріали, а роботи виконуватимуть некваліфіковані фахівці.
Щоб убезпечитися від недобросовісних забудовників, звертайтеся до тих, хто дбає про комфорт кожного клієнта та гарантує стабільні стосунки з інвесторами на всіх етапах зведення будинку. Приміром, у  Корпорацію Нерухомості РІЕЛ, яка пропонує широкий вибір квартир у Києві та Львові. 

Що перевірити перед купівлею квартири з оздобленням 

Перед купівлею квартири рекомендується дізнатися, чи є гарантія на оздоблення. Для перестраховки можна найняти грамотного фахівця, який перевірить якість ремонту та підкаже, що треба переробляти.

Є ризики, що доведеться поміняти вхідні двері та склопакети. Також, можливо, доведеться додати розетки та поліпшити освітлення в кімнатах,
– ділиться досвідом девелопер. 

  ЖК Topolis від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Також перед купівлею квартири необхідно дізнатися, що конкретно передбачає чистовий ремонт. У різних забудовників можуть бути сплановані різні види робіт. Зазвичай вони виконують:

  • укладання ламінату або лінолеуму на підлогу;
  • встановлення вхідних і міжкімнатних дверей;
  • прокладання електропроводки та виведення точок під розетки і вимикачі;
  • облаштування сантехніки;
  • встановлення металопластикових вікон, скління лоджії;
  • наклеювання шпалер під фарбування;
  • укладання керамічної плитки на кухні та в санвузлі.

Якщо в договорі зазначено один перелік робіт, а після в'їзду до квартири з'ясується, що ті чи інші роботи не були виконані або виконані неякісно, то покупець завжди може висунути претензії забудовнику. Той своєю чергою повинен виправити наявні недоліки.

Й насамкінець – навіть з урахуванням усіх переваг та ризиків, однозначної відповіді на запитання, купувати квартиру від забудовника з ремонтом чи без – немає. Багато що залежить від обставин. Якщо пріоритет – економія часу та коштів, краще купувати житло з уже готовим ремонтом. Проте покупцям, які все життя мріяли про індивідуальний дизайн, безумовно, слід обирати житло без оздоблення.