Частину із майже 98 тисяч українців попросили тимчасово виселитися із виділеного державою житла та готелів. Проте, якщо дозволяють ресурси, в Болгарії можна купити власну нерухомість. Як це зробити – розповідає 24 канал.

Варто знати Особливості укладання попереднього договору купівлі-продажу

Вигідно, але є нюанси

У Болгарії діє заборона щодо набуття земельних ділянок фізичними особами, які не є громадянами ЄС. Тому для оформлення договору, доведеться спершу зареєструвати у Болгарії власний бізнес та оформити земельну ділянку на юридичну особу. Ці правила не поширюються на купівлю квартири.

Болгарські банки дають іпотечні кредити тільки громадянам Болгарії та інших країн ЄС. Утім, практично усі власники пропонують послугу будинку на виплат.

І насамкінець – перед тим, як укласти угоду про купівлю, продавець попросить сплатити резерваційний депозит. Це – обов'язковий крок. Зазначену суму (зазвичай вона варіюється в межах 2 000 – 3 000 євро), необхідно переказати на спеціальний рахунок, скориставшись послугами банка. Лише після цього нерухомість знімають із продажу та починається процес підготовки документів.

Дешева нерухомість у Болгарії: популярні варіанти

Якщо вас не лякають ці перешкоди, можна переступити до пошуку самої нерухомості. На спеціальних сайтах, де публікують дешеві будинки, є пропозиції, які стартують від 1 200 євро, проте їхній стан – аварійний, тож краще заплатити більше.

Будинок у селі за 3 500 євро

Неподалік міста Попово у селі Цар-Асен за 3 500 євро продають 4-кімнатний приватний будинок, площею 100 метрів квадратних. У вартість пропозиції також входить земельна ділянка. В описі до будинку вказано, що поселення ідеально підійде для тих, хто любить природу. У саду є господарські будівлі для зберігання найнеобхіднішого. За потреби їх можна перетворити на житлові зони.

Як виглядає помешкання / Фото Property under 20k

Непідвласний часу будинок за 4 300 євро

1 145 "квадратів" землі із власним колодязем, садом та басейном поблизу міста Попове разом із 2-поверховим будинком з масивної цегли й дерев'яних балок можуть стати вашими за 4 300 євро. Всередині, на першому поверсі, є дві кімнати. Одна із них – з каміном. На другому поверсі розташовані три спальні.

Як виглядає помешкання / Фото Property under 20k

Будинок з великим садом з 4 500 євро

Двоповерховий будинок у Болгарії в селі Козаревець включає сад та господарські будівлі. Загальна житлова площа будинку становить близько 110 "квадратів". На першому поверсі містяться 2 кімнати та коридор, стільки ж житлових приміщень передбачено на другому рівні.

Будинок забезпечений електрикою та водопроводом. Є криниця та сад на 1 900 квадратних метрів із виноградниками.

Як виглядає помешкання / Фото Property under 20k