Про це свідчать дані місцевого Департаменту землі та геодезії. У відомстві наголошують, що у червні спостерігалася максимальна кількість угод з купівлі-продажу за останні 14 років.

Читайте також Квартира з панорамними вікнами: чи купуватимуть таке житло після завершення війни

Причини підвищеного попиту

Як зазначають аналітики, сьогодні є кілька причин, чому спостерігається сильний стрибок попиту. В комплексі вони і створюють рекордний ажіотаж. Серед основних причин виділяють:

  • Бажання заплатити менше. Покупці намагаються купити нерухомість до того, як зростуть ціни на будівельні матеріали, що, безумовно, позначаться на цінах.
  • Підвищення ставки ПДВ. Наразі у парламенті обговорюється рішення, що, окрім вартості нерухомості, покупець буде змушений заплатити податок.
  • Суворіші критерії для мешканців Великої Британії та громадян країн, які не є членами ЄС. Існує ймовірність, що влада Кіпру запровадить мінімальний внесок. Якщо рішення буде прийняте, громадяни країн, які не є членами Євросоюзу, будуть змушені вкласти у нерухомість щонайменше 250 000 євро. А їхній річний дохід має становити не менше ніж 40 000 євро плюс 10 000 євро на кожного додаткового члена сім'ї.
  • Зняття COVID-обмежень. Це заохочує іноземців відвідувати Кіпр та дає більшу свободу у питанні пошуку житла.

Продаж нерухомості в червні

У червні на Кіпрі уклали 1 173 угод з купівлі-продажу житла. Це на 27% більше у порівнянні з червнем 2021 року. Загалом за першу половину 2022 у країні продали 6 263 об'єкти, що на 39% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільша кількість продажів була зафіксована в Лімасолі. Далі йдуть Нікосія, Ларнака, Пафос та Фамагуста.

Внутрішній ринок

Продажі нерухомості на внутрішньому ринку у червні зросли на 21% у порівнянні з червнем 2021 року. Єдиним районом, де зафіксовано зниження кількості покупок, став Пафос. Загалом у першій половині 2022 року на Кіпрі було здійснено 3 635 угод, що на 19% більше, ніж за той же період минулого року.

Зовнішній ринок

Продаж іноземцям зріс у порівнянні з червнем 2021 року на 38%. Зростання зафіксоване у всіх районах, за винятком Фамагусти та Нікосії, де воно залишилося на тому ж рівні, що минулого року. У лідерах серед іноземців – Пафос. Також у трійку потрапили Лімасол і Ларнака.

Продажі громадянам ЄС у червні зросли на 43% у порівнянні з червнем 2021 року. За пів року європейці купили на 84% об'єктів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Продажі громадянам країн, які не входять до ЄС, зросли у червні на 33% проти червня 2021 року. Найбільша кількість продажів була зафіксована в Лімасолі.