Колір шартрез, про який багато хто, можливо, не чув, завжди був присутнім у світі дизайну, але не завжди був одним із найпопулярніших. Останні колірні тенденції 2022 року показують, що сміливі, яскраві кольори перебувають знову стали актуальні, тому дизайнери вирішили розповісти про шартрез.

Зверніть увагу Пільгова іпотека під 7%: скільки доведеться платити за власну квартиру в різних містах України

Особливий відтінок шартрез

У колірному колі шартрез розташований посередині між двома кольорами: жовтим та зеленим. Оскільки жовтий колір є основним, а зелений – вторинним, шартрез вважають третинним кольором.

Оскільки шартрез – це "суміш". Доступно багато різних відтінків, з якими він може поєднуватися. Це всі тони, які використовують у комбінації з жовтим та зеленим.

Наташа Бредлі, психолог кольору в Lick Paint, стверджує: "жовтий колір впливає на наші емоції та є чудовим вибором для кухонь, особливо якщо там мало природного освітлення. Він яскравий і веселий і приносить позитив у серце дому". У поєднанні із природним зеленим утворюється просто ідеальний тон.

Двері, пофарбовані в шартрез / Фото Future

Шартрез може зробити цікавішим вигляд як традиційних, так і сучасних інтер'єрів. Його можна поєднувати з іншими сміливими, яскравими відтінками або більш нейтральними, спокійними кольорами.

У колірному колі додаткові кольори розташовані один навпроти одного. Оскільки шартрез є в жовто-зеленій частині, протилежними, додатковими кольорами для нього можуть бути червоно-фіолетовий та синьо-фіолетовий.

Синя спальня із шартрезовими покривалами на ліжку / Фото Future

Спальня в нейтральних тонах із шартрезовим диваном та акцентною подушкою на ліжку/ Фото Future