Оскільки багато потенційних покупців не можуть внести всю суму за квартиру одразу, будівельні компанії надають можливість оплачувати житло частинами. Провідні фахівці Корпорації Нерухомості РІЕЛ запевняють, що купівля на виплат – ефективне рішення, що дає можливість стати власниками житла в швидкий і зручний спосіб. Детальніше про це – у матеріалі.

Зверніть увагу Купівля квартири в новобудові: що треба знати про акт приймання-передачі житла

Що таке купівля квартири на виплат

Купівля на виплат передбачає безвідсотковий кредит, який людина отримує від забудовника. Для покупця цей спосіб вигідний тим, що йому не треба мати одразу всю суму за житло, а для забудовника – тим, що він отримує стабільні інвестиції у свій проєкт.

Купівля на виплат можлива лише у випадку придбання квартири в новобудові. Найвигідніше купувати житло на етапі котловану. По-перше, тоді можна обрати найкращий для себе варіант, а по-друге, ціни на ранніх етапах будівництва значно нижчі.

Зустріч представника забудовника з потенційними покупцями / Фото Pexels

Якщо мовиться про терміни, існує три варіанти купівлі житла на виплат:

 • короткострокове розтермінування до 1 року;
 • розтермінування від 1 до 3 років;
 • тривале розтермінування на 5 – 10 років.

У більшості випадків купівлю на виплат оформлюють на термін до трьох років. Пов'язано це з тим, що забудовники рідко надають покупцеві розтермінування на довший час, ніж триває будівництво.

Які переваги такого способу для покупців

 • Фінансова зручність – розтермінування знижує фінансовий тиск на покупця під час купівлі житла.
 • Доступність для широкого кола осіб – цей спосіб купівлі робить нерухомість більш доступною для людей із різними фінансовими можливостями.
 • Змога придбати житло раніше – в такому випадку покупці можуть придбати помешкання раніше, бо не потрібно мати всю суму одразу.
 • Угода без банків – не потрібно буде збирати великий пакет документів.
 • Забудовники пропонують різні програми лояльності – фіксація вартості на певний час; особливі умови для тих, хто вніс частину коштів; можливість заселення з непогашеним боргом тощо.

Для потенційних покупців існує багато переваг / Фото Pexels

Варто пам'ятати, що перед укладанням будь-якої угоди про купівлю на виплат покупець має уважно вивчити всі умови та переконатися, що вони відповідають його потребам і можливостям.

Як відбувається процес оформлення купівлі на виплат

Спершу покупець обирає квартиру в споруджуваному будинку та звертається до забудовника з бажанням придбати її. Далі сторони укладають договір, де вказують всі деталі розтермінування. Покупець повинен зробити перший внесок, сума якого залежить від внутрішньої політики забудовника. Це може бути як 5 – 10% вартості квартири, так і 30 –50%. Розмір першого внеску за квартиру у житлових комплексах РІЕЛ у Львові та Києві – 10% по більшості ЖК.

У випадку внесення мінімальної початкової суми покупець менше ризикує. Однак у деяких випадках вигідніше робити великий перший внесок через можливе подорожчання квартири. А коли зростає вартість – збільшується сума обов'язкових виплат. Лише після того, як покупець виплачує всю вартість житла, він стає його власником.

Власники оглядають свою нову квартиру / Фото Pexels

Якщо розглядати питання, чи вигідно купувати квартиру на виплат, то відповідь буде однозначна: "Так". Часто квартира на виплат на етапі котловану обходиться дешевше, ніж та, що куплена вже після здавання будинку в експлуатацію.

Ризики під час придбання квартири на ранніх етапах будівництва мінімальні, особливо якщо вибрати надійного та перевіреного забудовника. Найкращий забудовник той, хто має:

 • великий досвід будівництва об'єктів у різних містах України;
 • усі необхідні документи та дозволи на проведення робіт;
 • бездоганну репутацію та багато позитивних відгуків в інтернеті;
 • понад десять успішно зданих в експлуатацію багатоповерхових житлових будинків.

Проєкт ЖК Park Life у Києві / Фото КН РІЕЛ

Усім цим вимогам відповідає Корпорація Нерухомості РІЕЛ, що займається будівництвом і продажем будинків з 2003 року. За цей час компанія здала в експлуатацію понад 60 будинків у Києві та Львові. Більше інформації про купівлю на виплат чи інші умови придбання квартир від забудовника можна дізнатися за посиланням.