Зокрема, шукають та просять долучатися людей, які є господарями, власниками нерухомості у Львові або знають, де є житло, в якому можуть знайти прихисток переселенці чи можуть допомогти у його пошуку.

Важливо Росія напала на Україну: хронологія основних подій

Про це у коментарі Тvoemisto.tv повідомила одна з представниць кількох громадських організацій, керівниця офісу "Львів – місто літератури" Богдана Брилинська.

За її словами, об’єднуватись почала самоорганізована група людей, яка мала спільну мету – знайти відповідь, як діяти у ситуації, що склалася та як допомогти тим, хто потребуватиме допомоги в цивільному житті. Завдання мінімум – створити мережу львів'ян та бізнесів загалом, які готові допомагати, а максимум – допомогти і підготувати усе, що тільки можна заздалегідь.

До нас уже долучилося чимало інших волонтерських, громадських організацій, з якими навіть обговорили створення організованого штабу спротиву, який працюватиме у різних напрямках – допомога переселенцям, допомога армії, домедична допомога населенню,
– каже вона.

Штаб спрямований на те, щоб зібрати інформацію щодо можливого поселення переселенців. Це стосується як тих, хто приватно пропонує розмістити людей у себе, так і рієлторів, які готові допомогти із пошуком.

Богдана Брилинська додає, що після початку роботи штабу вже звернулося з десяток людей, які запитують про прихисток. Здебільшого, це жінки з дітьми, а також старші люди.

Важливо, що до нас звертаються не просто переселенці, які хочуть втекти, пережити чи перечекати складні моменти, а які ще й хочуть долучитися до певної діяльності – різних збірок чи медичної роботи,
– додає вона.

Власників нерухомості у Львові, що можуть тимчасово поселяти у себе людей, просять заповнити форму. Також є форма й для тих, хто планує переселитися до Львова і не знає до кого звернутися, заповнити її можна за посиланням.