"Тиха розкіш", здається, є вічним трендом, але чи залишиться він надалі без жодних змін, чи, може, будуть інші версії? Дизайнери поділилися своїми прогнозами щодо тенденцій на 2024 рік.
Зверніть увагу Чим керуються українці, купуючи житло в сьогоднішніх реаліях
Підвищена розкіш
Перший тренд – нова версія "тихої розкоші" під назвою "підвищена розкіш". Для цього стилю характерні елегантні органічні, вигнуті форми в меблях для вітальні та більше декоративних елементів і візерунків.
"Вигнуті дивани та великі крісла, наприклад, оббиті текстурними тканинами, килими абстрактної та органічної форми яскравих кольорів, сучасні штори з візерунками та деталізовані шпалери. Тож все ще "тиха розкіш", але трохи багатша в дизайні та кольорах", – розповіли дизайнери.
Вітальня в стилі "підвищеної розкоші" / Фото Tala Fustok
Вабі-сабі
Концепція дизайну вабі-сабі вже починає з'являтися в дизайнах інтер'єру. Для стилю характерні органічні форми та матеріали, а також своєрідна недосконалість.
"Я думаю, що образ вабі-сабі, безумовно, буде схожим на наступний рівень "тихої розкоші" – постійне сприйняття якості, але також обійми органічних силуетів та ідеї про те, що чудовий дизайн теж еволюціонує", – ділиться дизайнерка Камілла Фішбахер.
Вітальня в стилі вабі-сабі / Фото Jake Curtis
Кураторський максималізм
"Я вважаю, що максималізм, багаті характерами інтер'єри та дофаміновий декор стануть популярними у найближчі кілька місяців", – ділиться консультантка з дизайну Елеонора Тейлор-Робертс.
Фахівчиня пояснює, що кураторський максималізм – це крок до повернення гучного максималізму.
"Люди покладатимуться на свою ексцентричність і вирішать оточувати себе предметами, кольорами та текстурами, які роблять їх щасливими. Більш сміливе вираження кольорів і візерунків, багатошарові колекції цікавих предметів – це цікавіше, ніж мінімалізм. Філософія Карлоса Мота говорить: "бежевий – це не колір", – розповіла Елеонора.
Стіни з малюнками вказують на повернення максималізму / Фото Colombe
Експериментальна розкіш
Кожен стиль називає свої правила, але хіба вони не створені для того, щоб їх порушувати? Все більше людей проявляють свою індивідуальність, створюючи дизайн у стилі "тиха розкіш". Такий тренд назвали "експериментальною розкішшю".
Дизайн з урахуванням уподобань власників / Фото Future