Про це свідчать результати опитування OLX Нерухомість. Згідно з даними сервісу оголошень, більша частина українців (понад 52%) прагнуть винайняти на кілька діб саме квартиру, ще майже чверть надають перевагу проживанню в будинку, повідомляє 24 канал.

Читайте також Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки

Скільки українці готові платити за ніч у тимчасовому житлі

Для переважної більшості людей (понад 61%) прийнятна ціна за ніч не може перевищувати 500 гривень. Ще 29% респондентів зазначили, що готові витратити до 1 000 гривень. Лише 10% українців вважають, що вартість ночівлі може становити до 1 500 гривень. 5% людей наголосили, що ціна за добу може перевищувати цю суму.

Основна мета оренди

Близько 32% людей вказали, що винаймають квартиру чи будинок на вихідні, щоб відволіктися, змінити звичні "декорації" чи відсвяткувати свято.

Ще 25% респондентів орендують житло подобово, щоб вирішити справи в іншому місті.

Для українців також важливо зустрітися з близькими та провести час разом. Ця причина займає третє місце за кількістю відповідей серед 23,5% опитаних.

Для 15% респондентів короткострокова оренда слугує як тимчасовий прихисток (але не основний).

Яке житло обирають для подобової оренди

  • 53% звертають увагу на те, чи є в приміщенні власна кухня та необхідна побутова техніка;
  • 45% оберуть житло недалеко від центру міста та визначних місць і перевірять, наскільки в районі розвинена інфраструктура;
  • 37% цікавить наявність свіжого ремонту;
  • 31% перевіряє кількість кімнат.

Найчастіше житло подобово шукають у Києві, на Львівщині та Закарпатті

Серед учасників опитування Київ — найпопулярніше місто для подобової оренди. Майже 13% відповіли, що шукають короткострокову оренду в столиці. Ще 10% українців цікавляться житлом у Львівській області, 9% опитаних хочуть винайняти житло подобово на Закарпатті. Київська та Одеська області ділять четверте місце за популярністю (по 8% відповідно), а замикає п‘ятірку Черкаська область — 6,5% опитаних цікавляться короткостроковою орендою в цьому регіоні.