Про позитивне рішення щодо законопроєкту повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Вона зазначила, що це важливо, адже в Україні є дуже мало надійних укриттів.

Читайте також Рада підтримала заборону російської музики у громадських місцях і в медіа

Що зміниться

За словами Олени Шуляк, широкомасштабна війна показала, що в Україні значна частина укриттів не відповідає нормам:

  • не обладнана евакуаційними виходами,
  • не має доступу до систем водопостачання та водовідведення,
  • не пристосована для зберігання продуктів харчування.

Крім того, дуже мало є таких укриттів, які здатні витримати удар зброї масового ураження.

Тому Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає негайне розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема у новобудовах. Тепер містобудівна документація повинна буде включати інформацію про планові інженерно-технічні заходи цивільного захисту – в іншому випадку її просто не будуть затверджувати. Крім того, документ пропонує:

  • Спростити процедуру передачі земельних ділянок з метою розміщення захисних споруд для цивільного захисту населення.
  • Встановити, що проєктна документація на будівництво об'єктів, де перебуватимуть постійно понад 50 або періодично понад 100 фізичних осіб, повинна передбачати розділ про інженерно-технічні заходи цивільного захисту. Його проєкті рішення мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та решти маломобільних груп населення.
  • Передбачити додаткову підставу для відмови органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, якщо зафіксовано недотримання вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту.
  • Визнати вимоги стосовно утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням.

Нагадаємо, що нещодавно до Ради внесли законопроєкт, який дозволить "Нафтогазу" забирати майно підприємств за двомісячну заборгованість. Якщо закон приймуть, такий процес зможе відбуватись без розрахунків, суду та слідства.

Вас може зацікавити – харків'янин показав, як виглядає зруйнований російськими окупантами дім: дивіться відео