Для вирішення питання знадобиться не один рік, адже це не лише бажання столичної влади, заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондрієвський в ефірі каналу Україна 24.

Актуально Де у Києві будуватимуть нові хмарочоси: названо вулиці

До того, як знести першу п'ятиповерхівку, з якої треба буде відселити людей, є так звана стартова ділянка, на якій можна побудувати новий будинок. Коли будівництво буде завершено, туди переїжджають мешканці п'ятиповерхівки або декількох. Після цього старі будинки зносяться. Таким ефектом доміно йде забудова, – пояснив чиновник.

Жителів хрущовок хочуть переселяти в нові будинки​ / Фото Знай

Цікаво Скільки "живуть" будинки в Україні: нардеп повідомила середній вік

За його словами, міська влада працює над створенням умов для інвесторів, які будуть проводити реновацію застарілого житла. Поки що для цього немає законодавчої бази, проте в КМДА готують план, щоб з появою закону можна було приступити до робіт.

Відселяти людей будуть за принципом "ефекту доміно" / Фото Мінфін

Таку пропозицію, передбачену в генплані Києва, підтримали і жителі хрущовок, зазначив Мондрієвський.

Раніше заступник голови комітету з питань регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк заявила, що понад 80% всього житлового фонду в Україні було побудовано в 80-х роках, а середній вік житлового будинку в країні становить 46 років. У Києві 3181 будинок вважається застарілим.