В етнопарку на Рівненщині будують житло для переселенців: який воно матиме вигляд

5 липня 2022, 17:06
Читать новость на русском

Джерело:

Суспільне

В етнопарку Ладомирія, що на Рівненщині, планують збудувати житло для вимушених переселенців. Як зазначає керівник локації Володимир Дзьобак, для реалізації використовувати місцеві та доступні матеріали.

Як виникла ідея

Від початку повномасштабного вторгнення російської армії на територію України, у Ладомирії запустили гуманітарний штаб – центр допомоги армії та вимушеним переселенцям. Тут їх забезпечують одягом, їжею, побутовою хімією та засобами особистої гігієни.

Варто знати Як оформити купівлю нерухомості в період воєнного стану: поради експерта

Згодом, під час роботи з переселенцями, ініціатори штабу зрозуміли, що цього недостатньо.

Я думав, що головна проблема – допомога та фінанси. Звісно, їх потрібно підтримати, коли їм тяжко, їм потрібно допомогти адаптуватися в громаді. Але насправді проблем набагато більше. І одна із них – це житло. Більша частина з вимушено переселених людей його втратили,
– розповів Володимир Дзьобак.


Житло для переселенців на Рівненщині / Фото Суспільне 

До реалізації ідеї спонукала історія переселенки з Азовсталі. Дзьобак пригадує, що перші дні вона взагалі не могла говорити про те, що пережила.

Згодом вона розповіла, що для неї зараз головне – мати якусь комірчинку, житло. І ми вирішили цим зайнятися,
– додає керівник етнопарку. 

Яку технологію будівництва обрали


Житло для переселенців на Рівненщині / Фото Суспільне

Ініціатори зайнялися вивченням наявних проєктів, втім, за словами Володимира Дзьобака, більшість із них існує у вигляді презентацій, а решта проєктів пропонують житло, некомфортне для постійного проживання.

Тобто для того, щоб щось було над головою – так. Але в них дуже спекотно влітку і буде дуже холодно узимку. Вони – тимчасові на нормальну погоду. Ми хотіли, щоб це житло було комфортне. Плюс потрібно було знайти баланс між ціною і якістю,
– додає Дзьобак.

По кожному з елементів будівництва було багато дискусій, проте на основних моментах технічного завдання консенсусу досягли швидко. Так, наразі відомо, що житло повинно швидко зводитися, бути зручним та комфортним. Крім того, для його будівництва використовують лише місцеві та екологічно безпечні матеріали.


Житло для переселенців на Рівненщині / Фото Суспільне

За основу будівництва взяли канадську технологію. Таке житло також зводять у США, Норвегії та інших країнах.

Каркасно-щитові конструкції для першого будинку зробили на меблевому виробництві, що на території етнопарку. Фундамент, стіни та дах поставили на території радивилівської громади. Там ініціатори планують зробити шоурум, щоб презентувати свою роботу.


Житло для переселенців на Рівненщині / Фото Суспільне

На черзі – облагородження території та облаштування інтер'єру. Реалізовувати проєкт планують коштом грантової підтримки, етнопарку.