Про це розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ. Експерти наголошують: реєстри юридичних осіб працюють і тому є можливість підписувати попередні договори купівлі-продажу та договори купівлі-продажу форвардного контракту.

Читайте також Ринок нерухомості оживає: на яких київських об'єктах відновили будівництво

За якими критеріями забудовники відновлюють будівництво на об'єктах

Наразі девелопери зацікавлені у відновленні будівництва на об'єктах, які можна здати в експлуатацію у найближчі 6 місяців. Таким чином вдасться мінімізувати дефіцит житла, який виник через напад Росії. Другий фактор, який відіграє визначну роль, – рівень безпеки.

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

У КН РІЕЛ розповідають, що у перші тижні повномасштабного вторгнення їхня команда визначила перелік об'єктів, готовність яких дозволяє завершити будівельні роботи та здати їх в експлуатацію впродовж 3 – 4 місяців. Згодом вони зрозуміли, що відносно спокійна ситуація у Львові сприяє відновленню будівництва у всіх житлових комплексах.

У травня до переліку об'єктів, на яких відновилося будівництво, додалися й столичні житлові комплекси. Наразі у девелопер працює за пришвидшеними планами їх завершення.

Як відбувається купівля житла у новобудові

Сьогодні придбати квартири та апартаменти можна шляхом укладання попереднього договору купівлі-продажу, комерційну нерухомість (нежитлову) – шляхом укладання договору купівлі-продажу форвардного контракту.

ЖК "Компаньйон" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Першочергово, перед оформленням попереднього договору купівлі-продажу чи договору купівлі-продажу форвардного контракту, покупець повинен ознайомитися з усіма документами, перевірити інформацію про майно, його правовий статус тощо.

Безперечно, укладення попереднього договору купівлі-продажу чи договору купівлі-продажу форвардного контракту та його нотаріальне посвідчення – це найбезпечніший та юридично правильний спосіб придбання житлової площі,
– розповідають у КН РІЕЛ.

Є й інші корективи, які внесла війна у процес купівлі нерухомого майна. Так, аби купити квартиру, слід врахувати кілька оновлених правил:

  1. Нотаріальні дії щодо нерухомості здійснюються виключно нотаріусами, які включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються дії щодо цінного майна.
  2. Нотаріальне посвідчення договору про відчуження нерухомого майна здійснюється виключно за його місцезнаходженням.
  3. Забороняється продаж нерухомості фізичною особою на підставі довіреності – продати приватну чи комерційну нерухомість може виключно власник.
  4. Нерухомість не може бути передана як внесок до статутного капіталу.
  5. Купівля-продаж нерухомого майна на ділянках, які входять до Переліку територій обмеженого доступу забороняється.


ЖК "Вілла Погулянка" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Як оформити попередній договір

Щоб спростити купівлю нерухомості, у КН РІЕЛ розповіли про порядок оформлення документів на придбання квартир, згідно з основними пунктами:

  • Укладається попередній договір купівлі-продажу квартири у формі, встановленій для основного договору, згідно з частиною першою статті 635 Цивільного Кодексу України.
  • У попередньому договорі купівлі-продажу узгоджуються: ціна квартири, порядок та терміни оплати, плановий термін завершення будівництва, загальна площа, кількість кімнат, поверх та наповнення.
  • Продавець та покупець погоджують чіткий термін укладення основного договору купівлі-продажу, відповідно до якого покупець отримує право власності на квартиру.
  • Попередній договір купівлі-продажу квартири обов'язково нотаріально посвідчується тим нотаріусом, який входить до переліку, сформованого Нотаріальною палатою України.
  • Відповідно до нормативно-правових актів, прийнятих Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України та Міністерством Юстиції України, які стосуються діяльності органів нотаріату в умовах воєнного стану, відсутні перешкоди для укладення Попередніх договорів купівлі-продажу квартир та їх нотаріального посвідчення.