Що потрібно знати, облаштовуючи однокімнатну квартиру: практичні поради відомого девелопера

22 вересня 2021, 16:43
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Якщо ви вирішили самостійно облаштувати однокімнатну квартиру, приготуйтеся, що це може перерости у справжнє випробування. Вам доведеться визначити функціональні зони, продумати місця для зберігання меблів, техніки й декору, не помилитися з сонячною стороною та залишити простір для вільного пересування квартирою.

Щоб уникнути неприємних сюрпризів на етапі ремонту або умеблювання, експерти з Корпорації Нерухомості РІЕЛ радять вивчити потенціал нерухомості ще до її купівлі. Зібрали основні поради девелопера, які допоможуть правильно облаштувати однокімнатну квартиру.

До теми Планування квартири: як обрати зручний варіант

Вивчіть план квартири

 ЖК Оk'Land пропонує однокімнатні квартири площею від 40,98 – 45,11 квадратних метрів / Фото РІЕЛ

Таким чином ви побачите чи можливий монтаж додаткової перегородки, скільки природного світла проникатиме в приміщення упродовж дня, як ергономічно використати кожну зону.

Особливу увагу слід звернути на вітальню, оскільки вона одночасно виконуватиме декілька функцій. Ви зможете дещо розширити житлову площу, винісши частину кімнати на балкон. А для забезпечення більшого комфорту, спробуйте пошукати новобудови, де між вхідними дверима та самою кімнатою розташовуватиметься невеликий хол.

ЖК Riel City пропонує однокімнатні квартири площею від 48,44 – 62,81 / Фото РІЕЛ

Кухня — кімната, під час облаштування якої легко припуститися помилки в плануванні. Тут важливо враховувати багато моментів: підключення води та каналізації, підключення газової або електроплити, розташування електричних розеток, вентиляційних каналів тяги. Зазвичай питання комунікацій вирішує девелопер на етапі будівництва і введення будинку в експлуатацію.
– розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

Вам залишається лише розібратися із побутовою технікою. Щоб вона добре вписалася в невелику кухню, зверніть увагу на компактні моделі, які займатимуть значно менше місця, ніж повнорозмірні аналоги. Також площу зекономить U-, C- і L-планування кухні.

Коли ви приступили до санвузла, врахуйте, що тут повинно вистачити місця для ванної або душової, туалету, умивальника, пральної машини та навісних шаф.

Актуально Друге життя депресивного району Львова: що таке джентрифікація та чи можлива вона в Україні

Оберіть стиль, який не захаращуватиме простір

ЖК Берег Дніпра пропонує однокімнатні квартири площею від 46,92 – 103,94 квадратних метри / Фото РІЕЛ

В невеликих приміщеннях важливе почуття міри. Тому експерти радять зосередитися на мінімалістичних дизайнах інтер'єру. Серед них:

  • Скандинавський стиль. Добре освітлений інтер’єр у світлих тонах – прекрасне рішення для невеликої площі. 
  • Середземноморський стиль. Теплі тони в інтер'єрі – це саме те, що потрібно українським квартирам в осінньо-зимовий сезон. У цьому стилі переважає охра, жовтий і помаранчевий колір. Атмосферу доповнять меблі з масиву і натуральні тканини.
  • Кантрі. Простота та невибагливість у поєднанні з природними відтінками та натуральним декором підкреслить неповторну атмосферу вашого інтер’єру
  • Мінімалізм. Якщо ваша ціль – створення функціонального інтер'єру з мінімальною кількістю меблів та декору, сміливо обирайте цей стиль.
  • Стиль бохо. Бохо – це поєднання різних елементів, теплих відтінків із більш яскравими та холодними кольорами, наприклад, бірюзовим або рожевим. До того ж цей стиль любить зелень і квіти. Тому можете не хвилюватися, що улюбленим вазонам не знайдеться місця в однокімнатній квартирі.
Пам'ятайте, що в малогабаритних квартирах не варто міксувати різні стилі. Це матиме недоречний вигляд і посилить "захаращеність" житла. Краще зробити ставку на дизайн однокімнатної квартири-студії в одному стилі.

Уникайте цих помилок 

ЖК Topolis пропонує однокімнатні квартири площею від 47,8 – 63,56 квадратних метрів / Фото РІЕЛ

  • Прагнення розмістити усі наявні меблі та техніку. Залишайте тільки те, що вам дійсно потрібно, інакше ваша однокімнатна квартира перетвориться на хаотичний склад речей.
  • Важкі штори на вікнах. В невеликих кімнатах вони "крадуть" світло, що візуально звужує простір. 
  • Темні поверхні. Підлога з каштана або міжкімнатні двері кольору червоного дерева перевантажать інтер’єр. Краще обирати світлі варіанти, які відбиватимуть більше світла.
  • Вітальня без окремої спальної зони. Одна кімната стане для вас їдальнею, кухнею, спальнею, офісом та спортзалом. Щоб жити комфортно, варто виділити зону відпочинку, де ви зможете розслаблятися і відновлювати сили. Використовуйте для поділу світловий екран або шафу.
Щоб ознайомитися з найсучаснішими однокімнатними квартирами у Львові та Києві, зв'яжіться з  Корпорацією Нерухомості РІЕЛ. В каталозі компанії представлено сотні квартир з різноманітним плануванням, серед яких ви неодмінно знайдете те, яке відповідає вашим бажанням.