Як впоратися з непростим завданням вибору планування розповіли в Корпорації Нерухомості РІЕЛ. Ділимося головними порадами, які допоможуть вам прийняти правильне рішення.

До теми Яка площа необхідна для комфортного життя: поради відомого українського забудовника

Функціональне планування квартири: що це та які аспекти охоплює

ЖК Голоські Кручі від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Функціональне планування – це грамотне зонування простору, яке дає можливість враховувати базові потреби мешканців та раціонально використати усю площу квартири.

Кухня

Одним із найважливіших аспектів функціонального планування є кухня. В однокімнатних квартирах вона невеличка: це або "шведське квартирне планування" з окремою кухонною кімнатою, або сучасніший варіант – відкрита кухня, об’єднана з вітальнею. Обидві мають свої переваги, але саме відкрите планування візуально збільшить простір та буде зручнішим в побуті.

Загальна та приватна зони

Функціональне планування квартири також відповідає за поділ на загальну та приватну зони. Перша складається з вітальні, кухні та холу, друга – зі спальні, дитячої кімнати, кабінету, туалету та ванної кімнати. Практичніше, якщо приміщення, які належать до однієї зони, розташовуватимуться поруч. Найкраще обирати планування, згідно з яким загальна зона наближена до входу квартиру, а приватна – розташована всередині.

Положення сонця

Функціональне планування квартири мусить враховувати напрямок сонячного світла.

Найчастіше в планах квартир у новобудовах трапляється конфігурація вікон на 2 сторони будівлі. Розташування на південь або південний захід ідеальне для вітальні та дитячої кімнати. Приміщення, вікна яких виходять на схід – підійдуть для кухні та спальні господарів, західну експозицію слід облаштувати під вітальню з балконом або терасою.

Можливість об’єднання і поділу приміщень

Під час вибору планування квартири в новобудові, зверніть увагу чи існує можливість об’єднати менші кімнати в одне приміщення або поділити простір на 2 окремі кімнати. Найчастіше в новобудовах допускається лише часткове внесення змін, які не зачіпають опорних стін та не перешкоджають роботі систем вентиляції й опалення.

Вам сподобається Квартира-студія: що це таке, які нюанси потрібно знати та де купити

1-кімнатна і 2-кімнатна квартири

ЖК Вілла Погулянка від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Особливістю планування 1-кімнатної квартири є зонування без перегородок і рішень, які оптично зменшують простір. Усі приміщення мають бути просторими, щоб забезпечити комфортне пересування та відповідати принципам ергономіки. У випадку з 2-кімнатною квартирою все ще простіше. Зазвичай одна зона – це вітальня з кухнею, а інша – спальня.

Передбачається, що в такій нерухомості коридор не повинен бути вужчим за 120 сантиметрів, а мінімальна ширина кухні – 240 сантиметрів, за винятком квартир-студій, які допускають кухні 180 сантиметрів. Стандартна висота кімнат – 265 сантиметрів.

3- та 4-кімнатні квартири

ЖК Львівська Площа від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Такі рішення вибирають сім’ї з дітьми. Вони значно комфортніші для великої родини, адже в план 3- та 4-кімнатної квартири легше помістити дитячу кімнату, офіс, домашній спортзал чи інші приміщення, які відповідають вашому способу життя.

На які елементи плану квартири треба звернути особливу увагу

ЖК Ok`Land від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Ретельне вивчення плану майбутньої квартири дасть можливість побачити всі деталі та уточнити нюанси до ухвалення рішення. Ось деякі елементи, на які потрібно звернути особливу увагу.

  • Опорні стіни. Якщо ви плануєте знесення стін чи об'єднання кімнат, обов’язково зверніть увагу на опорні стіни та колони. Це елементи, які не можна змінювати. Також варто перевірити, чи не спирається конструкція квартири на стовпи, між якими можна знести навіть опорні стіни. Перегородки завтовшки від 8 до 16 сантиметрів позначаються на плані сітками й можуть вільно переміщатися або зноситися. Рами або опорні балки – ще один важливий конструктивний елемент квартири. На плані він позначений пунктирною лінією.
  • Позначення сторін світу. Кожен план містить помітку, щодо його розташування відповідно до сторін світу. Це позначення у вигляді компаса, де стрілка з літерою N вказує на північ. Завдяки цьому буде легше передбачити розміщення приватних зон.
  • Розмітка стояків каналізації та вентиляційних шахт. Кожухи каналізаційних стояків і вентиляційних шахт позначаються перекресленим квадратом або перекресленим колом. Гідравлічні з’єднання пристроїв і арматури виділені пунктирною лінією. Розташування цих елементів особливо важливе під час обладнання кухні та санвузла. Окремо варто звернути увагу на витяжки повітря на кухні, підключені до вентиляційних стояків. Їх має бути 2: загальний та для витяжки над плитою.
  • Позначення кількості вікон. Позначення вікон на плані квартири передбачають висоту і ширину отвору, номер специфікації, висоту підвіконня і напрямок відкриття стулки. Якщо на планах не зазначено інше, розміри окремих вікон подані як розміри отвору в стіні.
  • Маркування дверей на плані квартири містить висоту порога та напрямок відкривання. Його можна визначити за розташуванням петель.
  • Розмітка сходів. Позначення сходового маршу на плоскому плані позначається стрілкою, накресленою на пів дороги по його ширині. Стрілка має позначки, які інформують про кількість і розміри сходинок.
  • Кімнати невеликої висоти. Частина житлового приміщення заввишки менше ніж 1,9 метра позначається пунктирною лінією або іншими легкими для читання графічними знаками.
  • Маркування лічильників і електрообладнання. Ці елементи можуть вплинути на дизайн-проєкт і розташування меблів.
  • Додаткові поверхи. Якщо у квартирі кілька поверхів без проміжних стель, вони позначаються й описуються як порожнеча.

Щоб ознайомитися з найсучаснішими новобудовами Львова та Києва, зв'яжіться з Корпорацією Нерухомості Ріел. В каталозі компанії представлено сотні квартир з різноманітним плануванням, серед яких ви неодмінно знайдете те, яке відповідає вашим бажанням.