Люди, які перебувають на борту теж виразили побоювання щодо розвитку морської хвороби. Крім того, маленькі кімнати судна не призначені для довготривалого проживання.
Читайте також Монолітно-каркасне житло з паркінгом: девелопер про найпопулярніший формат новобудов у Львові
Житлова криза у Шотландії
Жінки та діти, які прибули до Шотландії, рятуючися від війни в Україні, піднялися на борт пасажирського теплохода MS Victoria на початку цього тижня. Очікується, що тут тимчасово проживатимуть 1 700 осіб. Таким чином влада планує тимчасово розв'язати житлову кризу. До слова, у липні Шотландія призупинила програму допомоги біженцям з України на 3 місяці.
Представник Асоціації українців у Великобританії Євген Чуб зауважив, що до нього дійшли скарги на отримані каюти.
Ми чули, що людям на кораблі справді не комфортно: кімнати та вікна занадто маленькі, дехто відчуває симптоми морської хвороби. Це не найкраща ідея у довгостроковій перспективі,
– зазначив він.
Уряд Шотландії заперечує наявність ризиків
Шотландські правозахисники стурбовані тим, що судно може бути дуже незручним для тривалого проживання, діти не матимуть повноцінного доступу до розваг та навчання, а тісний контакт на борту призведе до швидкого розповсюдження коронавірусу. Водночас уряд переконує, що корабель придатний для життя, а всі члени екіпажу пройшли курс домедичної підготовки.
Каюти розрізняються за класом / Фото ee.tallink
Також вони розповіли, що на борту є ресторани, дитячі майданчики з іграшками та книгами, магазини, пральня та доступ до інтернету. На кораблі також чергуватимуть безкоштовні служби підтримки, зокрема медична та соціальна допомога.
Аналогічні умови українцям пропонують в Естонії
У ЗМІ наголошують, що це – не перший випадок, коли для розміщення біженців використовується судно. Аналогічна ситуація наразі зафіксована у Таллінні (Естонія). Тут українці живуть на кораблі вже впродовж кількох місяців.
Наразі відомо, що вони пробудуть на борті до початку жовтня.
До теми – як українцям допомагали у Великій Британії в перші дні повномасштабної війни: дивіться відео