Про це повідомив директор компанії M4U Володимир Даниленко. Зібрали найголовніше.
Читайте також З оздобленням чи без: яку квартиру купити, щоб заощадити час та кошти
За словами експерта, темпи зростання цін у 2022 році уповільняться до 12 – 15%.
Припускаю, що завдяки новій пропозиції рівень "розпроданості" до кінця 2022 року знизиться до показника 2019 року – 40 – 45%. Це станеться, якщо економіко-політичний контекст як мінімум не стане гіршим, а тенденція поліпшення роботи дозвільної системи в будівництві триватиме,
– говорить Даниленко.
Від чого залежить ціна
Прогнози на 2022 рік об'єднані однією тезою – варто підготуватися як до зростання цін, так і до їх зниження. Щоправда, такі стрибки, як у 2021 році малоймовірні.
Експерти вважають:
- ціни зростуть, на них вплине вартість енергоресурсів та рівень інфляції.
- ціна квадратного метра житла у столиці зросте на 10 – 15%.
- ситуація на ринку може хитнутися в будь-який бік. Є імовірність, що до другого півріччя 2022 року ціна на житло в Києві досягне рівня докризового 2008 року. Тобто вартість квадратного метра може стрибнути до 3 тисяч доларів у житлових комплексах бізнес-класу.
- вартість будівництва може зрости на 10 – 15%, а через те, що можливості бізнесу здійснювати капітальні інвестиції вичерпані й він змушений буде або підняти вартість житла в межах статистичної похибки, або знизити, можуть виникнути проблеми.
Що буде з ціною на вторинному ринку у 2022 році
На початку 2022 року квартири у великих містах можуть подорожчати на 5%. Від попиту на ринку залежатиме вартість квартир у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові.
На думку президента Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрія Піти, підвищення ціни насамперед зачепить квартири площею 35 – 50 квадратних метрів, що в найбільшому попиті.