Проєкт розробив проєктний офіс "Великого будівництва", а також обласні військові адміністрації. Він передбачає повне відновлення житла на деокупованих територіях і відбудову частини шкіл, садочків, лікарень й об’єктів житлово-комунальних господарств.

Читайте також Дешевше навряд чи буде, – девелопер розповів, чи варто сьогодні купувати квартиру у новобудові

Про це розповів Кирило Тимошенко, зауваживши, що сьогодні оцінка збитків нашої країни внаслідок російської агресії становить 750 мільярдів доларів.

Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що Fast Recovery план передбачає оперативну відбудову соціальної інфраструктури та є одним із найважливіших елементів довгострокового плану відновлення України.

Суть плану полягає в максимально швидкому відновленні всієї соціальної інфраструктури з урахуванням найкращих світових практик і технологій,
– розповів він.

За його словами, бюджет плану становить майже 17,4 мільярда доларів. Ці кошти потрібні, щоб відновити:

  • 5 909 зруйнованих багатоповерхових,
  • 31 034 приватні будинки,
  • 259 шкіл,
  • 205 садочків,
  • 170 медичних закладів,
  • 2 070 об’єктів ЖКГ.

Уже створено онлайн-платформу, на якій зображенні всі пошкодження інфраструктури в Україні. Поки вона доступна лише для внутрішнього використання президентською командою, але незабаром доступ планують розширити на партнерів.

Платформа дає змогу аналізувати такі параметри: геодані про кожну пошкоджену одиницю, її місцезнаходження, розмір, тип і дату, коли було завдано пошкоджень. На цей час на платформі доступна інформація про 69 тисяч знищених одиниць,
– зазначив Тимошенко.

Кирило Тимошенко також наголосив, що завдяки співпраці зі Світовим банком на платформі передбачено опцію автоматичного розрахунку прямих і непрямих збитків. Він додав, що зараз працюють також над довгостроковим планом відновлення України.