Концепт проєкту запропонувала команда архітекторів RDAG. Доступне житло для переселенців отримає назву DOMIVKA.

Читайте також Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки

Що передбачає концепт

Для будівництва соціального житла архітектори пропонують використовувати дешевші матеріали місцевого виробництва, проте не економити на оздобленні. Висота поселень не перевищуватиме трьох поверхів.

На переконання авторів проєкту, масове, соціальне чи доступне житло має відповідати визначеним критеріям якості житлового середовища. Передбачається, що таке житло розраховане на десятки років. Водночас тимчасове житло, яке розраховане до трьох років, залишається в експлуатації набагато довше.

Обрана територія знаходиться біля виробничих споруд і підприємства. Ділянка з півдня межує із зеленою прибережною зоною вздовж річки, а з півночі – із садибною забудовою.

За приблизними розрахунками собівартість на середину травня складала 10 – 12 тисяч гривень на квадратний метр без урахування земельної ділянки.

Архітектори пропонують побудувати комплекс на 1 152 квартири з 713 паркомісцями та дитячим садком на 85 дітей. Кількість мешканців може сягати трьох тисяч. Згідно з концепцією, на території житлової забудови облаштовані громадські відкриті простори: сквери, парки, алеї, спортивні та дитячі майданчики. Також створені напівприватні житлові двори та приватні дворики.

Українські архітектори створили концепцію будівництва соціального житла
Українські архітектори створили концепцію будівництва соціального житла / Фото DOMIVKA

У будинку є два входи – один зі сторони вулиці. Інший – зі сторони подвір’я. Наскрізний прохід слугуватиме частиною диференціації просторів. Архітектори пояснюють, що така організація простору лежить в основі концепції "двір без машин".