Про це розповів рієлтор з агентства "Галицька нерухомість" Роман Юськів. Він наголосив, що дешевші квартири відразу розбирають, бо на них великий попит.

Цікаво Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки

За скільки можна орендувати квартиру у Львові

Однокімнатна квартира з сучасним ремонтом у новобудові коштуватиме від 400 до 500 доларів. Утім, нерухомість із дизайнерським ремонтом обійдеться орієнтовно в 600 доларів та більше.

Оренда двокімнатної квартири вища на 100 доларів й вартує в середньому 600 – 700 доларів.

Рієлтор зазначає, якщо у березні квартира преміумкласу коштувала 2 000 доларів, то зараз її не можуть здати навіть за 1 000 доларів.

Якою буде ціна надалі

Роман Юськів вважає, що оренда житла буде дешевшати. Попри переселення, в Україні йде війна. Люди мають працювати, переселенці також шукають роботу, щоб мати за що жити. Цьогоріч прогнозують спад ВВП на 30%. За його словами, вартість оренди житла ще може знизитися на 20%. Наприклад, в Києві ціни опустилися вже на 40%.

Які квартири можна знайти у Львові

Наразі у Львові є чимало пропозицій квартир бізнес-класу, оскільки значну його частку винаймали переселенці з Києва та Харкова, а тепер більшість із них повертаються додому.

Роман Юськів додає, що, окрім переселенців, дорогі квартири орендували також різні гуманітарні місії, як-от представники іноземних фондів, що також вже виїхали з України.

Купівля та продаж житла на тлі війни

Якщо на ринку оренди ситуація трохи стабілізувалася, то з купівлею-продажем активності практично немає. Житло купують хіба ті, хто прийняв відповідне рішення ще до війни.

Також є труднощі з самим процесом, бо реєстри працюють частково і зняти з реєстрації людину можна тільки у разі її смерті. По-друге, не працюють доручення, тому ті, хто виїхали за кордон, не можуть реалізувати договір купівлі-продажу.

Роман Юськів каже, були сподівання, що переселенці купуватимуть у Львові житло, проте вони віддавали перевагу оренді, а зараз багато повертаються додому.

При цьому вартість житла на ринку купівлі-продажу залишилася такою ж, як і пів року тому. Наприклад, класична "хрущовка" у спальному районі коштує 1 000 доларів за квадратний метр. Приблизно у таку ж суму обійдеться квартира у новобудові в нульовому циклі, але на останньому поверсі.

Рієлтор зауважує, що сповільнений ринок продажу житла спостерігається також в оформленні договорів. Зараз нотаріуси на тиждень оформлюють 2 – 3 угоди, при тому, що не всі фахівці працюють. Раніше таку кількість вони робили за день.