Про це свідчать дані українського маркетплейса DOM.RIA. Що відомо про звички та уподобання споживачів щодо придбання, продажу та оренди житла улітку – далі.

Читайте також Які житлові приміщення можна перевести у нежитлові та що для цього потрібно

Нерухомість у новобудовах

До серпня 2022 року роботу відновили 67% відділів продажу новобудов. Це на 17% більше у порівнянні із весняним періодом. Будівництво відновилося у 42% новобудов.

Більше ніж 35% новобудов змінили терміни вводу в експлуатацію. Серед 8% заявили про повну зупинку будівництва на період воєнного стану. Ще 2% сфокусувались на відновлювальних роботах.

Серед пропозицій левову частку становлять житлові комплекси – 74%. У порівнянні із весною їхня частка зменшилась на 7%. Ще 15% становлять таунхауси, їхня кількість зросла на 6%, Також на ринку залишається незначна кількість котеджних містечок (+2%) та 1% бізнес-центрів (-1% від весни).

Переважно забудовники пропонують однокімнатні квартири (44% від усіх пропозицій). Трохи менше квартир із двома кімнатами – 39% пропозицій Ще 16% – трикімнатні квартири. 1% – понад три кімнати.

Розглядаючи динаміку цін, бачимо, що 81% новобудов збільшили ціну влітку, а 16% новобудов не змінювали вартість взагалі.

Наразі середня вартість первинного житла в Україні становить 27 349 гривень за квадратний метр. У Києві на кінець серпня вартість стартує від 41 803 гривні за квадратний метр.

Нерухомість на вторинному ринку

Порівнюючи кількість пропозицій з продажу з весною, у всіх відносно безпечних регіонах України спостерігається позитивна динаміка. До прикладу, у Київській області кількість пропозицій зросла на 814%.

Серед лідерів:

  • місто Київ зі зростанням на 821%,
  • Кіровоградська область, де кількість оголошень виросла на 928%,
  • Полтавська область зі зростанням у 880%.

Розглядаючи пропозиції з продажу за типами житла, наразі на вторинному ринку:

  • 78% – кватири,
  • 13% – будинки,
  • 4% – комерційна нерухомість,
  • 4% – інша нерухомість.

Станом на кінець серпня, середня вартість однокімнатного житла на вторинному ринку в Україні становить 35 833 доларів. До прикладу, у столиці середня вартість однокімнатної квартири становить 80 585 доларів, а трикімнатної – 117 470 доларів.

Оренда житла

Кількість пропозицій по оренді житла зростає по всій Україні. Найбільше пропозицій за кількістю активних оголошень зафіксовано у Києві та області, а також у Дніпропетровській та Одеській областях.

Кількість оголошень у Києві, в порівнянні із весною, зросла на 370%.

Змінилася і середня вартість оренди однокімнатної квартири.

  • Орендувати житло у Києві можна за 19 830 гривень,
  • на Закарпатті – 20 168 гривень,
  • на Львівщині – 18 215 гривень

Багатокімнатний будинок, в середньому, можна орендувати за 94 018 гривні на Київщині, за 43 460 гривень на Закарпатті та за 51 795 гривень на Львівщині.