Разом з Корпорацією Нерухомості РІЕЛ з'ясовуємо, що таке ідеальна квартира, якою повинна бути оптимальна площа та як не прогадати з квадратними метрами, купуючи нерухомість. Детальніше про кожен із цих пунктів – далі.

Читайте також Які документи оформити під час купівлі квартири в новобудові

Ідеальна квартира: що врахувати при виборі

Ідеальна квартира: що врахувати при виборіЖК Берег Дніпра від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Рішення про купівлю квартири запускає тривалий процес підбору та пошуку вдалих варіантів на ринку нерухомості. Й, враховуючи важливість цього кроку, він може тривати не один місяць, а часом – навіть роки.

Річ в тім, що непідготовлений покупець, швидше за все, розгубиться, зіштовхнувшися зі всім масивом пропозицій. Ситуацію ускладнює й нерозуміння базових параметрів. Так, часто, замість того щоб шукати квартири, які відповідають потребам й бажанням, покупці орієнтуються виключно на ціну, прагнучи зекономити. Як показує практика, такий підхід часто призводить до розчарування.

Відтак, під час вибору житла все-таки краще керуватися об’єктивними критеріями. Ось деякі з них.

Розташування

ЖК Оk'Land від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Розташування – один з найважливіших факторів під час вибору нерухомості. Якщо у вас немає автомобіля – виберіть район з доступом до громадського транспорту, який курсує до ключових для вас місць. Можливо, все ваше життя зосереджене в центрі й немає сенсу обирати нерухомість на околицях. Або ж – ви мрієте, щоб діти росли в зеленому районі. Врахуйте це все, перш ніж приймати фінальне рішення.

Інфраструктура

Нерухомість поруч з офісом, дитячими садками, школами, супермаркетами та магазинами значно спростить ваше пересування містом та зекономить час.

Поверх

Вибираючи квартиру, вирішіть, на якому поверсі ви мрієте жити. Деякі люди бояться перших поверхів через ризик пограбування, інші – не бажають підійматися сходами на горішній поверх чи остерігаються холоду/тепла з даху. Насправді для сучасних новобудов ці проблеми не є актуальними, тож вибір поверху зводиться виключно до ваших особистих вподобань.

До теми У якому районі Києва купити квартиру: де зручно та комфортно жити

Площа квартири

Не відштовхуйтеся виключно від актуальних даних – врахуйте і свої плани на майбутнє. Спрогнозуйте загальну площу житла, кількість кімнат та перелік необхідних функціональних зон, опираючися на перспективу створення чи розширення сім'ї.

Забудовники зазначають, що дані про площу часто малоінформативні та радять орієнтуватися на планування, розмір кімнат і експозицію. Це дасть змогу визначити куди виходять вікна та скільки природного світла проникає всередину кімнат упродовж дня.

Додатковий простір

Поширеним критерієм під час вибору квартири є наявність балкона або тераси. Крім того, варто звернути увагу на паркувальне місце в гаражі й комору, яку пропонує забудовник в одному із загальних приміщень будинку.

Заселення з домашніми улюбленцями

Яка площа необхідна для комфортного життя: поради відомого українського забудовникаЖК Компаньйон від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Ознайомтеся з правилами внутрішнього розпорядку, затвердженими членами спільноти мешканців. Бувають випадки, коли правила будинку забороняють утримання домашніх тварин. Якщо такої заборони нема, близьке розташування парків для вигулу стане перевагою для власників собак.

Ціна

Фактично всі перераховані вище критерії багато в чому залежать від ціни. Але не варто купувати незручне житло лише тому, що воно "вписується" у ваш бюджет.

Як розрахувати площу квартири для комфортного життя

Візуалізації інтер'єру в ЖК Берег Дніпра від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото Riel

Згідно з санітарними нормами, на одну людину, яка проживає у квартирі, має припадати щонайменше 10 квадратних метрів. Для комфортного проживання усіх членів сім'ї, для кожного слід передбачити власний приватний простір. У дитини – це місце для виконання домашніх завдань та ігор, у дорослих – місце для відпочинку та дозвілля.

Обираючи житло, можна скористатися базовими розрахунками:

  • сім’я з 3-х осіб – не менше ніж 18 квадратних метрів (54 квадратних метрів та більше);
  • сім’я з 4-х осіб – не менше ніж 16 квадратних метрів на людину (60 – 70 квадратних метрів);
  • сім’я з 5 і більше осіб – не менше ніж 15 квадратних метрів на людину (70 – 100 квадратних метрів).

Звісно, це лише умовний розподіл й ви не повинні обмежувати себе ні площею, ні кількістю розглянутих варіантів. Й щоб максимально розширити свій список красивих, функціональних та просторих новобудов, зверніться до Корпорації Нерухомості РІЕЛ.