Зниження вартості у 2 рази: в яких містах України вигідно орендувати комерційну нерухомість

21 червня 2022, 15:42
Читать новость на русском

Джерело:

НВ

Попри війну, частина компаній відновила свою діяльність. Деякі повернулися до звичного графіку у "рідних" стінах, переселенці ж почали шукати приміщення для відновлення бізнесу у відносно безпечних регіонах України.

Найчастіше комерційну нерухомість шукають у тій частині Київщини, де не було активних бойових дій, а також у Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Івано-Франківській областях. Про це розповів керівник департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні Ігор Сироватко. 

Читайте також Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки

Де найдешевша комерційна нерухомість 

Найнижча оренда залишається у Полтаві – на місяць тут доведеться платити лише 1 575 гривень. Також доступні варіанти можна знайти в Кривому Розі, де місячна вартість робочої площі зараз становить 1 604 гривні. При цьому в обласному центрі – Дніпрі – підприємцям доведеться викласти в місця у середньому 4 528 гривень.

В Одесі вартість комерційного приміщення в середньому обійдеться у 5 188 гривень на місяць. 

Серед західних міст України найнижчі ціни в Луцьку. У середньому комерційне приміщення коштує 2 650 гривень на місяць. Ціни у сусідніх містах вищі удвічі. Так, в Ужгороді оренда у травні коштувала 7 400 гривень, у Хмельницькому та Івано-Франківську – 8 тисяч гривень, а у Львові – 9 тисяч гривень.

Щодо центральних регіонів нашої країни, то в Черкасах зараз, як і в березні, можна винайняти приміщення за 3 тисячі гривень. А от у Києві ціни в травні були доступніші, ніж у мирний час: середньомісячна вартість оренди комерційної площі становить 10 650 гривень. Найнижчі тарифи у:

  • Святошинському,
  • Деснянському,
  • Оболонському районах.

Водночас найбільше пропозицій у Шевченківському та Дарницькому районах.

Хоч вибір приміщень у столиці найбільший, щомісяця понад 500 об'єктів знаходять своїх орендарів: лише в травні коло варіантів звузилося з 9 551 до 8 892 оголошень. Тож якщо ви планували перевезти або відновити бізнес у Києві — зверніть увагу на те, що інші підприємці зараз активно шукають тут площу для роботи,
– розповів Сироватко. 


Ціни на оренду комерційної нерухомості на Заході України / Дані OLX Нерухомість 

Які об'єкти та за скільки пропонує український ринок комерційної нерухомості 

Ігор Сироватко зазначає, що зараз на OLX фіксують найбільше оголошень про оренду офісів і магазинів.

Вартість оренди офісного приміщення в столиці зараз знаходиться на рівні 14 500 гривень на місяць. У Львові середня ціна у 2,5 раза нижча – 5 900 гривень на місяць. Аналогічна ситуація в Одесі, де вартість оренди офісу складає 5 500 гривень на місяць..

Якщо дивитися в бік західних регіонів, там є дешевші пропозиції оренди в межах 3 – 5 тисяч гривень. Сироватко  стверджує, що найбільш доступну середню вартість зафіксували в Рівному та Кам’янці-Подільському – 2 тисячі та 3 200 гривень відповідно.

Якщо ж ви шукаєте квадратні метри під магазин, то в Кропивницькому та Полтаві можете розраховувати на найменші ціни, в середньому, за 2 500 – 3 тисячі гривень на місяць. Середньомісячна оренда в Києві обійдеться у 12 500 гривень. Майже вдвічі меншу ціну можна знайти у Луцьку, Ужгороді чи Хмельницькому – в середньому 7 тисяч – 7 500 гривень. В Івано-Франківську підприємцям готові запропонувати в оренду магазин за 10 750 гривень на місяць. 

Більшість власників готові надати знижку 

Згідно з опитуванням, проведеним платформою OLX, сьогодні більшість власників нерухомості готові йти на поступки, щоб підтримати підприємців у кризовий час. Найбільш поширеною опцією є знижка на оренду, яку готові надавати майже 79% орендодавців. З них 43% не проти знизити вартість вдвічі, ще 26% можуть зменшити платню на 20 – 40%, а 8% опитаних згодні зробити знижку навіть більше, ніж на 50%.

Лояльні умови розстрочки оплати пропонують понад 42% опитаних. Близько 37% власників можуть додати безкоштовно один місяць оренди.

Влаштувати канікули для бізнесів у "гарячих точках" готові 14% орендодавців і ще приблизно така ж кількість можуть взяти на себе або ж поділити з орендарями оплату комунальних послуг.