Звісно, враховуючи втрату стабільного доходу та відсутність роботи, українці розглядають здебільшого бюджетні варіанти у тих країнах, які пропонують швидкі та відносно незатратні операції із нерухомістю. Ресурс Check in Price назвав 6 регіонів, де можна вкластися у квадратні метри та не розоритися.

Читайте також Ринок нерухомості оживає: на яких київських об'єктах відновили будівництво

Болгарія

Болгарія є однією з найдоступніших країн у Європейському Союзі та країною, де фіксують найнижчі доходи громадян. Відповідно ціни на житло тут нижчі, ніж в інших європейських країнах.

Ціни на нерухомість у Болгарії досить низькі. Бюджетний будинок можна придбати у сільській місцевості. Трохи більше, але все ж не критично, доведеться заплатити за житло біля моря. І навіть квартира у столиці обійдеться у підйомну суму. Як наголошує ресурс Check in Price, Софія – одна з найдешевших столиць Європи, де ціна за квадратний метр коливається від 1 000 до 2 000 доларів.

Ще нижчі ціни у провінційніших регіонах. Так, у місті Велико-Тирново "квадрат" коштує лише 500 доларів.

Латвія


Нерухомість у Ризі коштує в середньому 1 500 доларів за квадратний метр / Фото Pexels

Попри своє розташування в Північній Європі, Латвія пропонує одні з найдешевших будинків та квартир у всій Європі. Це стосується навіть Риги. Нерухомість у латвійській столиці коштує в середньому 1 500 доларів за квадратний метр. Нерідко можна знайти пропозиції за 1 000 доларів за "квадрат" та навіть менше, якщо ви готові зробити ремонт.

За межами Риги ціни ще нижчі. Наприклад, у місті Даугавпілс можна знайти квартири, де метр квадратний коштує 300 доларів.

Румунія

Столиця Румунії Бухарест відносно дорога, якщо порівнювати ціни з іншими містами Східної Європи. Утім, якщо ви поїдете далі, – в невеликих містах та селищах можна придбати доволі вигідну нерухомість.

У таких містах, як Ясси або Тімішоара, є квартири ціна за квадрат яких варіюється від 1 000 – 1 500 доларів. У місцевих селах ціна на "квадрат" стартує з 500 доларів.

Албанія


Нерухомість в Албанії вигідно купувати для здачі в оренду туристам / Фото Pexels

У Албанії чимало дешевих пропозицій. А, враховуючи красиві краєвиди та красиву природу, нерухомість можна купувати як інвестицію.

Столиця Албанії Тірана є найдорожчою локацією для купівлі жила у країні. Тут вартість квадратного метра може змінюватись від 1 000 до 2 000 доларів.

А ось на узбережжі ви знайдете одні з найдешевших будинків та квартир у Європі. У місті Саранда, наприклад, можна "вполювати" апартаменти з видом на море за ціною, нижчою за 1 000 доларів за квадратний метр.

Цікаво Мігранти масово скуповують нерухомість у Тбілісі: як змінилися ціни

Сербія

Нерухомість майже у всіх регіонах Сербії є цілком доступною. Найвищими цінами є "квадрати" у Белграді. Але, мандруючи на північ, приміром до міста Нові-Сад, можна знайти квартири від 1 000 – 1 500 доларів за квадратний метр. У сербських селах будинки у хорошому стані продаються за ціною 500 доларів за "квадрат".

Португалія

Хоча ціни на нерухомість в Португалії зросли за кілька десятиліть, більша частина цінових коливань спостерігалася лише у великих містах, таких як Лісабон, Порту та Алгарве. В інших провінціях досі можна знайти бюджетні пропозиції.

У Брагансі чи Каштелу-Бранку, вздовж кордону з Іспанією, доступні будинки вартістю менше ніж 500 доларів за квадратний метр. Часто в ціну входить красивий сад і тераса.