Розповідаємо, чому не варто економити на килимах, чим шкідлива велика кількість пластику та як ламінат у мокрих зонах наближає вас до повторного ремонту в домі. 24 канал зібрав кілька порад, які допоможуть уникнути типових помилок.
Читайте також Новобудови Києва з найкращими видовими квартирами
Вікна "по акції"
Зверніть увагу на якість фурнітури / Фото unsplash
Вікна – це те, що перетворює цегляну коробку в придатний для проживання будинок. Саме вони забезпечують тепло та звукоізоляцію. Крім того, відповідають за вашу безпеку.
Якщо ви живете поблизу галасливих вулиць, краще не пошкодувати коштів на потрійні склопакети з системою проточної вентиляції. Водночас можна трохи зекономити на корпусі. Так, ПВХ-профіль краще поглинає шум, його легше мити, він більш довговічний. Тому ним часто замінюють в рази дорожче дерево.
Експерти радять звернуть увагу на якість фурнітури. За їхніми словами, краще вибрати трохи дорожчі петлі та ручки, оскільки саме вони першими виходять із ладу.
Неякісний ламінат у мокрих зонах
Жоден клас ламінату не витримає підвищеної вологості / Фото unsplash
У прагненні заощадити на обробці плитки для покриття мокрих зонах, власники житла обирають дешевий ламінат. Часто це рішення зустрічається у квартирах з відкритим плануванням. Проте зносостійкість ламінату доволі низька. Особливо при постійному контакті з водою.
Жоден клас ламінату, крім повністю штучного водовідштовхувального покриття, не витримає підвищеної вологості. Найуразливіша частина покриття – шви – почнуть деформуватися після кількох контактів з водою. Це впливає не лише на якість підлоги, а й на її зовнішній вигляд. Тож оптимальний варіант для кухні та ванної – плитка чи керамограніт.
Синтетичний килим
Бюджетний килим не настільки міцний, як дорожчий аналог / Фото unsplash
Якщо ви плануєте застелити вдома килим, не варто економити на його якості. Так, практично для будь-якої моделі можна знайти дешеву альтернативу, яка зовні виглядає не гірше. Але насправді бюджетний килим найчастіше не настільки міцний, як дорожчий аналог. До того ж такі моделі зазвичай роблять із неякісної синтетики, яка з часом зношується та стає непривабливою. А це означає, що через деякий час килим доведеться міняти.
Не використовувати пробники фарби
При різному світлі одна й та ж сама фарба може мати абсолютно різний відтінок / Фото unsplash
У будівельних магазинах можна знайти стенди з невеликими тюбиками інтер'єрної фарби. Це дуже важлива підмога у виборі кольору для стін або стелі. Витративши незначну суму на пробники, ви зможете безпомилково визначити відтінок, який матиме добрий вигляд у вашій оселі. Це важливо, оскільки при різному світлі одна й та ж сама фарба може мати абсолютно різний відтінок. А перефарбовувати стіну чи підлогу з нуля – навряд те, чого вам захочеться в період і без того виснажливого ремонту.
Використовувати пластик
Пластик дешевить інтер'єр / Фото unsplash
Плінтуси, віконні укоси та підвіконня із пластику – те, до чого звикли більшість власників квартир. Однак це не означає, що це вдале рішення. Насправді ці ж елементи зі МДФ будуть мати значно кращий вигляд та зроблять інтер'єр дорожчим. Для цього плити достатньо вирівняти та пофарбувати в колір стін.