Утім, є кілька простих порад, які здатні вдихнути життя у ваш інтер'єр, розповідає 24 канал. Детальніше про них – далі.

Цікаво Новобудови Києва з найкращими видовими квартирами

Багато холодних поверхонь


Холодні інтер'єри підходять для офісних приміщень, теплі – для житлових / Колаж 24 каналу

Із затишком насамперед асоціюються теплі поверхні – дерево та натуральний текстиль. Саме ними потрібно розбавляти метал, камінь, глянець та скло, надлишок яких радше шкодить інтер'єру, аніж осучаснює його.

Мало світла

Наш мозок сприймає темноту, як щось небезпечне та дискомфортне. Тому правильно підібрані люстри та світильники – не лише джерело світла, але й можливість зменшити тривожність та створити затишне помешкання.


Подбайте, щоб у квартирі було кілька джерел світла / Фото Unsplash

Щоб зробити кімнату більш затишною, обирайте точкові світильники. Якщо приміщення не призначене для роботи, подбайте, щоб світло було нейтральним, теплим та навіть червонувато-оранжевим.

Багато дрібних деталей

Мотлох – головний ворог затишку. Накопичуючи речі, які хаотично розміщуються всередині оселі, ви створюєте візуальний шум.


Органайзери здатні зменшити візуальний шум / Фото designhomebox

Щоб побороти його варто визначити місця, де накопичилося найбільше речей, якими ви не користуєтеся. Найчастіше це полиці стелажів, робочий стіл та стільниці на кухні. Після цього слід структурувати речі, які викликають у вас роздратування, за призначенням:

  • те, що повинно зберігатися з документами,
  • зарядки та техніка,
  • канцелярія,
  • ліки тощо.

Після розподілу речей за призначенням використовуйте органайзери. Структуруйте дрібні речі за групами та зберігайте їх у спеціальних кошиках чи боксах.

Окремо передбачте закриту зону для зберігання великих побутових предметів (від праски з дошкою до пилососа) та побутової хімії.

Відсутність рослин


Додайте в інтер'єр рослини / Фото Unsplash

Декоратори говорять, що живі квіти – це частина природи, яку ми приносимо додому. А природа, як відомо, – це спокій та гармонія. Тож саме рослини, свіжозрізані або горшкові, можуть створити затишок у вашому домі.

Додайте у приміщення бодай кілька вазонів і ви самі побачите, наскільки оживе ваш дім.

Відсутність текстилю

Частина затишку – це м'якість. Її легко створити за допомогою килимів, ковдр та подушок на дивані.


Текстиль відіграє важливу роль в оформленні інтер'єру / Колаж 24 каналу

Визначить кольорову гаму вашої кімнати та, відштовхуючися від цього, купуйте бажаний текстиль. Тут важливо не переборщити із принтами, особливо на великих поверхнях, таких як штори та килим. Найкраще обирати матеріали з натуральним складом.