Покупців житла зі США заохочують самі продавці. Повідомляється, що наразі в країнах єврозони для них надається 16% знижка. Як пише The Wall Street Journal, курс долара та лояльність ринку дозволяють американцям скуповувати навіть дорогу нерухомість.

Читайте також Робота велася неперервно, – як КН РІЕЛ сприяла евакуації мешканців з ЖК "Львівський Квартал"

У яких європейських містах американці найчастіше купують нерухомість

За даними глобальної компанії нерухомості Knight Frank, найпопулярнішими європейськими ринками нерухомості для американських покупців житла стали:

  • Париж,
  • Сен-Тропе,
  • Тоскана,
  • Венеція,
  • Барселона,
  • Майорка,
  • Сардинія.

Згідно з останнім глобальним житловим індексом Knight Frank, ціни в Парижі зросли менш ніж на 4% у період з першого кварталу 2021 року по перший квартал 2022 року. Цим користуються американці з обмеженим бюджетом.


Квартира у Парижі за 758 606 доларів / Фото The Wall Street Journal

Сен-Тропе, на відміну від Парижу, є одним із найдорожчих регіонів у Франції. За даними Paris Property group, ціни на житло з 2015 року зросли тут на 15%. Кошти сюди вкладають заможні американці, які давно планували придбати елітне житло.

Італія також виявилася магнітом для американських інвестицій. Згідно з індексом Knight Frank, у п'яти італійських містах спостерігалося падіння середніх цін на житло з 2021 – 2022 роки. А "квадрати" у Римі та Мілані подорожчали за цей час менш як на 5% у кожному.

У Тоскані, попри ріст цін на житло з 2018 року, ринок нерухомості залишається цілком доступним для американців. Вирішальним фактором для іноземних покупців стає тамтешня природа та теплий клімат.


Інтерес американців особливо високий до житла поблизу озера Комо / Фото The Wall Street Journal

Крім Сардинії та Тоскани, компанія Knight Frank також зазначила, що ціни на житло зростають у Венеції. Водночас тутешні рієлтори відкритіші для переговорів, ніж в інших частинах країни. Відтак інтерес до переїзду у Венецію зріс на 6% у порівнянні з 2021 роком.

Попит має також нерухомість в Іспанії. Найпопулярнішими тут є Барселона та Майорка. Ціни в Барселоні, приміром, залишалися стабільними впродовж тривалого часу. Лише у 2021 році дослідники зафіксували несуттєве зростання на 4,3%.