Крім цього у переліку представлені концепти школи у В'єтнамі, Лівані, Швейцарії та Греції. Який вони мають вигляд – далі.

Читайте також Як оформити купівлю нерухомості в період воєнного стану: поради експерта

Agri-Youth (Ліван)

Агромолодіжний навчальний центр планують розташувати у гірському ліванському селі, де розвинуте традиційне сільське господарство. Заклад пропагандує екологізм та добробут. Відомо, що автори прагнуть об'єднати у цих стінах соціально вразливу молодь для покращення їхнього становища.

Агромолодіжний навчальний центр у Лівані / Фото Said Jazairi Consulting Office, Architects, and Planners

Побудований з урахуванням екологічних вимог, центр спонукатиме учнів проводити час на природі. До того ж тут підвищуватимуть обізнаність щодо управління ресурсами та агроекологічної практики.

Seed to Sky (В'єтнам)

Загальна школа у В'єтнамі / Фото WORKLOUNGE 03

У цій школі в Ханої не передбачено чіткого поділу на корпуси: дитячий садок та школа перетинаються. Так само простір спонукає до спілкування представників різних національностей. Автори проєкту переконані, що завдяки природному середовищу, яке виходить за вікові кордони, діти виростуть відкритішими до довкілля та інших людей.

New School and Gymnasium (Швейцарія)

Будівлі школи та гімназії у Швейцарії / Фото Atelier Pevere Martínez

Школа розташована на півночі містечка й є максимально віддаленою від шумних вулиць. Посередині будівель спроєктований великий сад, який виконує роль візуально-акустичного фільтра.

Будівля підтримується 4 великими колонами, які утримують бетонні балки. Тут розташовані школа та гімназія, які з'єднуються між собою зовнішнім атріумом.

Revival (Україна)

Проєкт модульних освітніх закладів в Україні / Фото ZIKZAK design and architecture studio

Для швидшого відновлення України, автори розробили концепцію "Відродження", яка повинна пришвидшити реконструкцію інфраструктури, яка постраждала через російське вторгнення.

Цей проєкт є збірно-розбірною конструкцією зі сталевого каркаса, який нагадує конструктор, з якого можна швидко побудувати школу на 176 учнів. Освітній заклад міститиме абсолютно все, що потрібно для навчання: класи та спортивні секції, туалети та душові, їдальні та коридори для галасливих учнів.

Nursery school and adult daycare center (Крит)

Дитячий садок та ясла для дорослих / Фото Molior Architects+

Комплекс будівель повністю інтегрований у навколишнє середовище. Для цього автори розробили кожну будівлю як серію окремих блоків, розсіяних в оливковому саду.

В результаті утворився краєвид, який відсилає до часів аборигенів, де домінує ритм, створений рядами оливкових дерев.