За автономне опалення в новобудовах відповідають спеціально спроєктовані котельні. Найчастіше їх встановлює забудовник на етапі будівництва. У Львові та Києві це рішення для мешканців пропонує, зокрема Корпорація Нерухомості РІЕЛ, зазначає 24 Канал.

До теми Будівництво буде локомотивом розвитку, – девелопер про перспективи українського ринку житла

Сьогодні ми розглянемо особливості цих котелень, а також переваги автономної системи опалення.

Автономне опалення: переваги рішення

Автономне опалення – один із найефективніших видів обігріву багатоквартирних будинків або груп помешкань. Бажаний ефект досягається завдяки встановленню індивідуальних котелень для однієї або кількох споруд. Близьке розташування котельні до житла дозволяє зменшити тепловтрати та зекономити енергію.


ЖК "Шенген" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Головна перевага автономного опалення – незалежність від стандартних термінів опалювального сезону. Якщо котельня працює, в разі раннього похолодання подача тепла може початися раніше, а у похмуру весну – закінчитися пізніше.

Ще одна перевага – новизна та висока якість комунікацій. Оскільки такі системи теплопостачання почали закладати відносно недавно, мешканці отримують гарантію, що найближчим часом вдасться уникнути поломок і поривів.

Та більшість мешканців все ж обирають житло з автономним опаленням через можливість зекономити на послузі. Адже саме на опалення упродовж холодної пори року припадає до 70% витрат на комуналку. Контролювати кількість затраченої енергії можна за допомогою лічильника, який установлюють у кожній квартирі.


ЖК Оk'Land від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Водночас вважається, що основним недоліком автономних котелень є обслуговування обладнання. Однак, купуючи житло в перевіреного забудовника, який вже подбав про проєктування та установку системи, а також підібрав відповідний персонал, що відповідатиме за котельню, хвилюватися за цей нюанс не варто.

Де розміщують котельні та на чому вони працюють

Автономні котельні, що забезпечуватимуть житлові приміщення теплом у холодну пору року, зазвичай розміщують:

  • у додатковій прибудові біля новобудови – цей спосіб обирають у вже зведених будинках, які потрібно під'єднати до котельні;
  • в підвалах – якщо дозволяють технічні характеристики приміщення;
  • на даху – один із найпопулярніших способів установки котла серед забудовників.

Котельні на даху відрізняються зручністю в обслуговуванні, а також не вимагають складних систем вентиляції. До того ж цей вид установки дозволяє використовувати будь-яке паливо. Так, найпоширенішими енергоносіями, на яких працює котел, є:

  • тверде паливо (чорне вугілля, торф, пелети);
  • природний газ (зокрема, біогаз);
  • рідке паливо (дизельне паливо, мазут) тощо.

Завдяки цим видам палива тепло постійно циркулює від котла до помешкань, обігріваючи приміщення за допомогою нагрівальних приладів.


ЖК "Америка" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Як перевірити систему опалення під час прийому квартири в новобудові

Перевірка системи опалення під час приймання нової квартири в новобудові – важливий етап, що допоможе переконатися у належному функціонуванні системи. Щоб не допустити дефектів варто:

  1. Звернутися до забудовника. Процедура перевірки є типовою, але в деяких випадках існує потреба сформувати запит на перевірку опалення.
  2. Перевірити температуру в приміщенні. Якщо система працює належним чином, то квартира повинна бути теплою, особливо в холодну пору року.
  3. Оглянути радіатори опалення, особливо якщо приймання квартир відбувається в неопалювальний сезон. Потрібно переконатися, що на них встановлений регулятор температури, а розташування – чітко горизонтальне. Також важливо одразу проаналізувати, чи немає на радіаторі механічних пошкоджень. Також рекомендовано звернути увагу на відсутність протікань під радіаторами чи кранами.
  4. Подати сигнал від терморегулятора. Після зміни температури на приладі, система має включитися або вимкнутися відповідно до нових налаштувань.
  5. Перевірити гарячу воду. Якщо система опалення також нагріває гарячу воду, необхідно переконатися, що з крана надходить тепла вода.