Квартира з панорамними вікнами: чи купуватимуть таке житло після завершення війни
Війна в Україні змінила вимоги до житла. Деякі із них, наприклад зведення новобудов із бомбосховищами, невдовзі регулюватимуться законом. Інші – поки що більш інтуїтивні.
Так, за даними Корпорації Нерухомості РІЕЛ, покупці квартир у новобудовах все частіше запитують, чи немає поруч інфраструктурних об'єктів, аеропортів чи залізниці. Крім того, змінилося ставлення до вікон. Якщо раніше на просторі та світлі квартири був шалений попит, сьогодні на них дивляться із насторогою, інформує 24 канал.
Читайте також Як оформити купівлю нерухомості в період воєнного стану: поради експерта
Що таке панорамні вікна
Панорамні вікна – це конструкції, розміром на всю або більшу площу стіни. Такі вікна можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів: алюмінію, металопластику, дерева, неіржавіючої сталі. Найбільш поширеним і практичним варіантом вважаються металопластикові вікна, вони відносно недорогі та зручні у використанні.
ЖК "Підзамче. Брама" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ
Скло для таких вікон буває різне:
- стандартне – скло, що використовується у звичайних вікнах;
- загартоване – скло підвищеної міцності, здатне витримувати незначні удари;
- броньоване – найбільш довговічний вид скла, що не боїться ударів гострими предметами та динамічних навантажень;
- протисонцеве – зовні дзеркальне скло, що має прозорий вигляд із середини;
- енергоощадне – особливість такого скла в тому, що воно зберігає тепло в приміщенні, зменшуючи витрати на опалення.
Раніше вікна до підлоги використовували переважно в теплицях, адже було важливо отримати проникнення максимальної кількості сонячного світла. Згодом цей тренд дійшов до престижних офісів, а ще через якийсь час – до житлових приміщень.
Чи впаде попит на квартири із панорамними вікнами через війну
Фахівці із Корпорації Нерухомості РІЕЛ розповіли, що найчастіше панорамні вікна можна зустріти у дворівневих квартирах. Встановлюють їх зазвичай у вітальні, звідки відкривається красивий вид на місто.
Такі вікна довго були архітектурним і дизайнерським трендом. Крім того, через великі вікна у квартиру надходить більше сонячного світла, а візуально вікно до підлоги може збільшити площу приміщення до 10 квадратних метрів та підняти стелю,
– розповіли про переваги такого рішення представники девелопера.
Проте зараз та у післявоєнний час, на їхню думку, покупці будуть обирати новобудови зі стандартними вікнами. І справа не лише у безпеці.
ЖК "Шенген" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ
Так, ризик пошкодження й справді входить до мінусів панорамних вікон. А в комплексі з постійним страхом, що скло виб'ється ударною хвилею, купувати подібне житло здається зовсім нераціонально. Водночас у КН РІЕЛ запевняють, що хвилюватися з цього приводу не варто – більшість забудовників використовує міцне скло, якому не загрожують удари. Звісно, через встановлення довговічного матеріалу вартість квартири зросте. Девелопер розповідає, що у довоєнний час панорамні вікна в середньому коштували 35 – 50 тисяч гривень, сьогодні ця цифра ще вища. Тож на тлі економічної невизначеності мало хто захоче доплачувати за рішення, яке ще й може вилізти боком.
Інший мінус – великі втрати тепла. Девелопер пояснює, що скло – це не капітальна стіна з цегли. Тож треба бути готовим до того, що через панорамні вікна тепло "тікатиме" з дому. Це, відповідно, збільшить витрати на опалення. А цьогоріч, за прогнозами експертів, зима та опалювальний сезон будуть найскладнішими за всю історію. Тому навряд чи панорамні вікна в придбаному житлі стануть найкращим вибором.
ЖК "Львівська Площа" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ
Ймовірно, після стабілізації ситуації в Україні, покупці знов придивлятимуться до екстраординарних квартир зі склом на усю стіну, але поки що панорамні вікна радше відлякують покупців, аніж стають "родзинкою" помешкання.