Щоб мінімізувати переживання власників житла, 24 Канал разом із Корпорацією Нерухомості РІЕЛ розповідає, з чого саме почати ремонт, як розпланувати його етапи, а також які тонкощі цього процесу варто врахувати.

До теми Благодійність та зміцнення економіки: як КН РІЕЛ наближує перемогу України

З чого почати ремонт

Ремонт – тривалий і складний процес, що забирає багато часу, енергії та коштів. Утім, якщо заздалегідь врахувати всі нюанси, можна його пришвидшити та зробити значно простішим.

Насамперед важливо визначитися з інтер'єром і дизайном кожної кімнати. Далі – продумати розміщення меблів, світлотехнічних приладів, побутової техніки. Одним із найголовніших завдань є передбачення достатньої кількості розеток, що вбереже від необхідності використовувати забагато переносок у квартирі.

Візуалізація кухні-студії в ЖК "Шенген" / Фото РІЕЛ

Після планування слід визначити послідовність ремонтних робіт. У КН РІЕЛ радять: аби уникнути зайвого бруду та пилу під час ремонту, розпочинати роботи краще з приміщень, найвіддаленіших від вхідних дверей. А ось фінальним етапом мають бути прохідні кімнати та коридор, адже через них щоразу заносять будівельні матеріали й інструменти.

Загалом алгоритм дій, що допоможе заощадити гроші, час і нерви під час самостійного ремонту, має такий вигляд:

  1. Створення дизайнерського проєкту для максимально точного підрахунку виконуваних робіт, вартості будматеріалів тощо. На цьому етапі враховується все до найменших дрібниць.
  2. Підрахунок необхідної кількості будівельних матеріалів (рекомендується купувати із запасом у розмірі 10 – 12% від загального числа).
  3. Визначення витрат на транспорт, доставку матеріалів і вивезення сміття.
  4. Створення списку із послідовністю ремонтних дій.
  5. Робота над втіленням ваших мрій у життя!

Зазвичай бюджет хорошого ремонту становить приблизно половину вартості квартири. Однак це все індивідуально і залежить від якості матеріалів, які кожен власник використовує для облаштування свого помешкання,
– наголошують представники КН РІЕЛ.

Візуалізація ванної кімнати в ЖК Riel City / Фото РІЕЛ

Звукоізоляція в помешканні – найпоширеніший ремонтний запит

Один із головних нюансів під час ремонту – це звукоізоляція. Саме від неї залежить, наскільки комфортно та тихо буде у квартирі, тож підійти до цього кроку варто з особливою відповідальністю.

Насамперед необхідно визначитися, з якими видами та джерелами шуму потрібно боротися. Водночас якщо йдеться про ремонт у новому приміщенні, краще підстрахуватися і передбачити знешумлення квартири на всіх поверхнях.

Так, основними джерелами шуму є:

  • вікна (проблему вирішують якісні віконні системи);
  • двері (вхідні двері обов'язково повинні бути виготовлені за принципом багатошаровості, а міжкімнатні потребують грамотної установки та відсутності будь-яких проміжків з підлогою і за периметром дверної рами);
  • підлога (правильний вибір покриття та підкладки зменшить ударний шум);
  • стіни (рекомендується використовувати звукоізоляційне покриття для стін, що виходять до шахти ліфта та суміжних із сусідами);
  • стеля (під підвісну або натяжну стелю вкладають спеціальні матеріали, але це лише знижує звуковий шум).


Варіант кухні у двокімнатній квартирі ЖК "Берег Дніпра" / Фото РІЕЛ

Отож, джерела шуму проаналізували, наступний крок – підібрати оптимальні звуко- та шумоізоляційні матеріали. Серед них виділяють наступні:

  • Мінеральна вата – найпоширеніший бюджетний матеріал, ефективно знижує шуми будь-якого походження, має тривалий термін використання, не горить, підходить практично для всіх поверхонь.
  • Коркові листи – натуральний матеріал, який ідеально підходить як підлогове покриття та захистить сусідів від ударного шуму з квартири, а власників житла – від сторонніх звуків.
  • Звукоізоляційні мембрани – тонкий та щільний матеріал, що забезпечує додаткову звукоізоляцію каркасних конструкцій. Можуть застосовуватися самостійно або в комплекті, не деформуються та є стійкими до впливу вологи.
  • Звукоізоляційні панелі – готовий виріб, розрахований на широкий спектр звукових хвиль. Вони можуть бути виготовлені з дерев'яних матеріалів, мінеральної вати, з додаванням кварцового піску або у вигляді багатошарових конструкцій (звукоізоляційна панельна система). Перший шар візьме на себе основну звукову хвилю, а її залишки поглине структура внутрішнього матеріалу.
  • Сучасні м'які звуко- та шумоізоляційні матеріали, виготовлені зі скловолокна в оболонці зі спанбонду. Вони забезпечують високий рівень захисту від ударного, акустичного та вібраційного шуму, а тонка структура допоможе максимально зберегти площу приміщення.
  • Пінополіуретан – універсальний матеріал, що не загорається і не пропускає вологу, а завдяки повному покриттю поверхні ефективно зменшує повітряний шум.
  • Різні герметики та віброізоляційні кріплення – знижують вібраційне навантаження та зменшують ударні шуми.

Для повної звукоізоляції квартири необхідно виконувати всі роботи в комплексі і не забувати про такі джерела шуму, як розетки, труби опалення і щілини в перекриттях – вони чудово проводять звуки, посилюючи їх у рази.

Розпочинаючи ремонт, важливо пам'ятати, що тренди дизайну мінливі, а матеріали постійно вдосконалюються. А ось правильно підібране планування та площа квартири допоможуть забезпечити затишок та комфорт на довгі роки. Щоб обрати найзручніше житло для себе чи своєї сім'ї, варто ознайомитися із каталогом Корпорації Нерухомості РІЕЛ, де представлено близько тисячі квартир, серед яких легко відшукати ідеальний варіант.