На території мають забезпечити умови не лише для роботи спеціалістів, а й для проживання і відпочинку. Про це на пресконференції в агенстві "Інтерфакс-Україна" розповів президент International Technology Transfer Association (ITTA) і Фонду реконструкції та розвитку України Артем Гончаренко.

Варто знати Ринок нерухомості оживає: на яких київських об'єктах відновили будівництво

Протягом літа збудують перші кампуси

За словами Гончаренка, наразі на Львівщині знайшли відповідну ділянку. Невдовзі розпочнеться юридичний процес.

Плануємо протягом літа побудувати перші кампуси, куди можна буде залучати іноземних партнерів та айтішників, креативні індустрії, молодь для створення майданчика для обговорення та створення стартапів,
– розповів Гончаренко.

Також є домовленості щодо виділення земельної ділянки на Львівщині площею 8 гектари. Загалом проєкт передбачає будівництво кампусів заввишки не більше ніж 5 поверхів. За попередніми планами загальна площа просторів становитиме 10 тисяч квадратних метрів.

Гончаренко наголошує, що кампуси зможуть прийняти до 1 тисяч резидентів. Додатково планують місця тимчасового проживання та реабілітаційний центр у складі технопарку.

Президент Фонду реконструкції та розвитку України нагадав, що раніше будівництво схожих містечок анонсувалося по усій Україні. Проте на період воєнного стану проєкти поставили на паузу.

Будівництво такого центру в Харкові ми перенесли на післявоєнний час. Розпочнемо спілкування з місцевою владою про те, що потрібно врахувати будівництво такого містечка креативних індустрій у плані відновлення міста,
– зазначив він.

Крім того, за словами Гончаренко, IT-містечка повинні стати поселеннями із гнучкими умовами оподаткування. Він сподівається, що такі проєкти дадуть змогу вийти на міжнародний ринок.