На торгах змагалися 13 учасників. Львів'янка й засновниця проєкту "Спадщина.UA" Ганна Гаврилів запропонувала за палац найбільшу суму. Вона у 126 перевершила початкову вартість.

Зверніть увагу Що чекає ринок первинної нерухомості у 2023 році: прогноз гендиректора КН РІЕЛ

Палац на Хмельниччині відреставрують

Зараз триває активна робота щодо дослідження пам'ятки в архітектурному та історичному аспектах. Найближчим часом експертна група планує впорядкувати будівлю та територію довкола, а також завершити науково-дослідні роботи.

Палац планують відкрити для громадськості приблизно за місяць. Невдовзі власниця шукатиме інвесторів.

"Наше завдання – відродження культурної спадщини України не лише архітектурно та інформаційно, але й соціально: ми прагнемо, аби внаслідок нашої праці занедбані пам’ятки ставали актуальними, аби в них закохувалися. Маємо на меті розкрити весь потенціал та красу цієї споруди", – розповідає власниця Ганна Гаврилів.

Нерухомість Тренди і натхнення
Палац на Хмельниччині / Фото Ганни Гаврилів

З історії архітектурної пам'ятки

Будівля має статус пам'ятки архітектури місцевого значення "Будинок приватного адвоката Периторіна" 1910 року.

Споруда є двоповерховою, містить підвальне приміщення площею понад 700 метрів квадратних. Спершу палац функціонував як приватна резиденція, за часи радянської влади – як початкова школа та палац піонерів. Після здобуття незалежності була на балансі Міністерства юстиції. Оскільки палац не використовували, він занепадав.