Хто та як перетворює занедбані будівлі Івано-Франківська на затишне житло для переселенців

6 червня 2022, 12:40
Читать новость на русском

Джерело:

"Репортер"

В березні урбаністична лабораторія METALAB запустила ініціативу "Ко-Хати". Мета проєкту – створювати комфортне житло для тих, хто був змушений покинути власну домівку через вторгнення російської армії.

METALAB приєдналися до волонтерської ініціативи "Другий дім ІФ" та розпочали працювати над пілотом проєкту "Ко-Хати". Першою ціллю стало відновлення четвертого поверху занедбаного гуртожитку ІФНТУНГ. Наразі сюди заселилися перші 50 переселенців з усієї України. 

Читайте також Ринок нерухомості оживає: на яких київських об'єктах відновили будівництво

Про запуск проєкту 

Як розповідає команда, після першого потоку переселенців, які приїхали до Івано-Франківська, стало очевидно, що у місті є проблема із житлом для довгострокового поселення.

Щоб вирішити її, ми почали шукати варіанти будівель, які можна відремонтувати, замість того, щоб споруджувати нові. Це дозволяє створювати помешкання досить швидко й ефективно з точки зору витрат, і при цьому робити його якісним, комфортним та інтегрованим у місто,
– розповідає Анна Пашинська, співзасновниця проєкту "Ко-Хати".


METALAB запустила ініціативу "Ко-Хати" / Фото інстаграм metalab.if

За її словами, у березні команда познайомилася з ініціативою "Другий дім ІФ" з Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу. Саме гуртожиток навчального закладу, який понад п‘ять років стояв порожнім, став пілотним проєктом об'єднання.

Як зазначають на сайті, METALAB разом з партнерами приєднався до проєкту, щоб підтримати команду архітектурно-містобудівною експертизою, а також зібрати бюджет на ремонт і меблювання.

Ми відчули, що тут може бути корисною наша експертиза зі створення зручних приватних і публічних просторів, дизайну, кругової економіки. Тож долучилися і це стало пілотом проєкту "Ко-Хати,
– додає Пашинська. 

Ремонт у франківському гуртожитку 


Команда розпочала ремонт гуртожитку, який понад п‘ять років стояв порожнім / Фото інстаграм metalab.if

Команда взялася за облаштування 4 поверху. Пілотний проєкт має 80 номерів. Окрім приватних приміщень, у відремонтованому гуртожитку будуть також приміщення загального користування – їдальня, дитяча кімната, робоча зона, коридори, хол, санвузли, складські приміщення.

"Ми вже залучили до ремонтних робіт декількох майбутніх мешканців простору. Так вони мають змогу брати безпосередню участь у створенні притулку. Крім того, ми працюємо над тим, залучити переселенців у соціальне та трудове життя університету", – розповіли урбаністи.


Зараз команда "Ко-Хати" відновлює приміщення колишнього готелю / Фото інстаграм metalab.if

В соцмережах проєкту зазначають, що наразі команда "Ко-Хати" розпочинає відновлення приміщення, в якому раніше був готель.

Перші кроки "Ко-Хати": засновники про ідею проєкту

Нагадаємо, раніше ми розповідали про мешканку Прикарпаття, яка прихистила у власному домі одразу 25 переселенців.