"Диван є найбільшим предметом серед меблів у вітальні, тому він є центральним у схемі. Кольори стін і дивана повинні доповнювати один одного, але це може виглядати по-різному. Наприклад, помаранчевий диван однаково красиво виглядатиме на темно-синіх або світло-гіпсових рожевих стінах", – каже засновник дизайнерського бренду Мартін Воллер.

Зверніть увагу Усупереч війні: скільки новобудов ввела в експлуатацію КН РІЕЛ протягом 2022 року

Темні стіни

Якщо ви вибрали темний відтінок фарби для вітальні, то світліший диван може створити елегантний контраст.

Експерти з дизайну кажуть, що їхні клієнти все частіше використовують темні, похмурі відтінки для стін, щоб додати драматичності декору. Ключ до збереження балансу полягає в тому, щоб диван був нейтральним.

Обирайте сидіння світлішого кольору, щоб "розбити" темніші тони та зробити акцент. Сірі та бежеві відтінки найкраще підходять для додавання контрасту в простір і є універсальними.

Темні стіни також можуть візуально зменшувати простір, тоді як світлі меблі компенсують це.

Світлі стіни

"Я вважаю, що коли диван має темніший відтінок, ніж стіни, це створює згуртованіший вигляд у всьому", – каже експертка Гелена Дейвіс.

Так само як світлий диван на тлі темної стіни, – протилежне розташування створить гарний, збалансований вигляд. Темніший диван також більш практичний, особливо якщо у вас є діти чи домашні тварини.

Нерухомість Тренди та натхнення
Диван має створювати контраст / Фото Unsplash