У такий спосіб Корпорація Нерухомості РІЕЛ підтвердила свій намір працювати пліч-о-пліч із державою над забезпеченням громадян країни якісним та комфортним житлом. Що це означає для українців та хто може скористатися допомогою – розповідаємо далі.

Цікаво Професійні секрети: відомий девелопер розповів, як візуально збільшити квартиру

Що передбачає програма "єВідновлення"

Програма "єВідновлення", яка стартувала в Україні 10 травня 2023 року, передбачає компенсації українцям за повністю зруйноване або пошкоджене внаслідок бойових дій житло. Спершу в рамках ініціативи виділяли максимум 200 тисяч гривень на відновлення пошкодженої нерухомості та покривали витратити на будівельні матеріали чи послуги підрядників.

З 1 серпня програму розширили. З цього часу держава почала займатися повністю зруйнованим нерухомим майном, що не піддається відновленню. Як компенсацію українцям пропонують житловий сертифікат, котрий можна інвестувати в майбутню нерухомість. Придбати пропонують квартиру або будинок на первинному чи вторинному ринку без регіонального обмеження.

Нерухомість Купівля житла ЛьвівЖК "Америка" у Львові від КН РІЕЛ / Фото КН РІЕЛ

Станом на середину листопада 2023 року держава сформувала 519 житлових сертифікатів на загальну суму в 1,1 мільярда гривень. Середня сума одного сертифікату складає 2,121 мільйона гривень.

Як скористатися допомогою

Отримати компенсацію зможуть одноосібні власники, житло яких:

  • було зруйноване внаслідок бойових дій після 24 лютого 2022 року;
  • не підлягає відновленню;
  • розміщене на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій.

Обов'язковою умовою також є наявність права власності на житло у Державному реєстрі речових прав. Якщо у житла є співвласники, вони мають погодитись на участь у програмі.

Нерухомість Купівля житла КиївЖК Ok'Land у Києві від КН РІЕЛ / Фото КН РІЕЛ

Щоб взяти участь у програмі, потрібно подати інформаційне повідомлення про пошкоджену чи знищену нерухомість. Для цього варто:

  • Відкрити спеціалізований рахунок "єВідновлення" в одному з банків-учасників програми.
  • Заповнити заяву на допомогу через застосунок Дія, вказавши пільгову категорію, контактні дані та рахунок для виплати, а також наявність ремонту.
  • Перевірити заявку, яку автоматично згенерує Дія та відправити її в обробку.

Після обробки заяви місцева влада надішле комісію, яка проведе обстеження пошкодженого майна, зафіксує руйнування та визначить суму компенсації. Після перевірки рішення внесуть у Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна.

Після цього власник нерухомості отримає підтвердження та кошти на картку "єВідновлення". Їх потрібно використати протягом 12 місяців з дня отримання.

У середині листопада до програми долучилася Корпорація Нерухомості РІЕЛ, яка готується приймати житлові сертифікати від українців.

Відтепер ми зможемо приймати як розрахунок за квадратні метри житлові сертифікати, які громадяни отримають від держави в якості компенсації за зруйноване житло,
– повідомляють в РІЕЛ.

Нерухомість Купівля житла ЛьвівЖК "Шенген" у Львові від КН РІЕЛ / Фото КН РІЕЛ

Придбати квартиру від девелопера через програму "єВідновлення" можна у Львові та Києві. Більше деталей можна отримати на сайті Корпорації Нерухомості РІЕЛ.