Працюючи на ринку нерухомості понад 20 років, команда Корпорації Нерухомості РІЕЛ склала власний short-лист із низкою прийомів, що допоможуть візуально збільшити простір приміщення. Зібрали найважливіші із них у матеріалі.

Цікаво Купівля житла, що будується, через форвардні контракти: як це працює

Переваги компактних квартир

Квартири невеликої площі – ідеальний варіант для молодих людей, які купують своє перше житло, і не володіють великим бюджетом. Так, саме нижча вартість – перша перевага смарт-помешкань. І йдеться не лише про стартову суму, але й подальшу експлуатацію. Через меншу площу власники таких квартир зможуть зекономити на ремонті, а згодом – затрачатимуть менше ресурсів на опалення житла.

Ще одна перевага в тому, що в невеличкій квартирі все розташовано в межах досяжності. Це значно скорочує час на прибирання, прання, приготування їжі та інші рутинні завдання.

Візуалізація квартири в ЖК "Шенген" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Невелика площа розвиває креативність та вчить продумано використовувати простір. Таким чином власники обирають лише ті рішення, які справді будуть корисними та практичними.

Водночас маленькі квартири не підійдуть для великих сімей, особливо, якщо в ній є ті, хто працює чи навчається дистанційно. В таких приміщеннях, навіть при правильному плануванні, буде важко знайти куточок тільки для себе. Так само невелика площа не підійде для власників тварин, особливо великих порід, які потребують додаткової площі для відпочинку та ігор.

Як візуально розширити невеличку квартиру: поради КН РІЕЛ

Невелика площа житла не означає, що потрібно жертвувати комфортом чи функціональністю. Часто, навіть навпаки, – обмеження можуть стати стимулом, щоб застосувати розумні лайфхаки, які зароблять помешкання ще зручнішим. Про кілька із них розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

Акцент на світлих тонах

Відмова від темних стін – перший крок до реалізації плану з візуального розширення площі. Девелопер радить вибирати світлу базу та яскраві відтінки, які відбивають світло. Особливу увагу варто звернути на білий і бежевий. Таким чином кімната стане світлішою та просторішою.

ЖК Riel City
Візуалізація квартири в ЖК Riel City від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Дзеркальні та скляні поверхні

Скляні поверхні чи просто дзеркала на стінах за правильного розміщення стануть запорукою візуально більшої кімнати чи житлового простору загалом. Особливо виграшним це рішення буде, якщо розташувати дзеркала навпроти джерел природного світла.

Більше джерел світла

Панорамні вікна та використання багаторівневого освітлення створюють глибину та надають простору відчуття об’єму.

Візуалізація квартири в ЖК "Берег Дніпра" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Робота з перспективою

Спробуйте використати меблі з відкритими ніжками та зробити акценти на деталях житлового простору.

Чистота та порядок

Мало хто знає, але безлад візуально зменшує простір. Тож важливо дбати про чистоту в приміщенні. А щоб підтримувати порядок було ще зручніше, можна встановити меблі з вбудованими системами для зберігання речей.

За допомогою цих простих порад кожен зможе зробити житло більш просторим. А щоб дізнатися ще більше корисного, радимо слідкувати за блогом Корпорації Нерухомості РІЕЛ, де регулярно виходять матеріали, що допоможуть при пошуку, купівлі та облаштуванні житла в новобудові.