Чи справді дворівневі квартири є сумнівним вибором, кому підійде таке планування, а кому краще придивитися до одноповерхового житла, розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ. Зібрали найважливіше.

Актуально Скільки коштують новобудови у Києві: порівняння цін за класом та площею

Дворівнева квартира: особливості рішення

Важливим елементом такого житла є сходи, що ведуть на другий поверх. Вони зазвичай займають значну частину простору, а планування квартири залежить від їх розташування. Іншою особливістю цього житлового простору є чіткий розподіл зон. Провести масштабне перепланування доволі складно, оскільки перенести комунікації на інший рівень не вдасться.

ЖК "Львівська Площа" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Дворівнева квартира – ідеальний варіант для тих, хто хоче отримати житло з чітким плануванням. Перший поверх можна використовувати для роботи, приготування їжі та відпочинку з близькими, а другий – облаштувати, як приватну зону.

Планування

Запорукою комфортного проживання є правильне планування дворівневої квартири. У більшості випадків санвузол, кухня та обідня зона розташовані на першому поверсі. Тут також може розташовуватися місткий диван для посиденьок з друзями чи перегляду телевізора. Другий рівень підійде для головної спальні та дитячої кімнати.

Важливим елементом квартири з двома рівнями є сходи. Щоб оптимізувати місце, зазвичай їх роблять гвинтовими та не дуже масивними. Причому зовнішній вигляд домівки багато в чому залежить від того, які сходи на вигляд і з якого вони матеріалу.

Кому не підійде дворівневе житло

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Складно сказати, наскільки зручно жити у дворівневій квартирі, адже все залежить від індивідуальних уподобань і звичок кожної людини. Якщо говорити про велику сім'ю, в якій кожен дотримується власного графіка роботи, дворівнева квартира зможе оптимізувати час на збори. Однак експерти додають, що це рішення не універсальне.

Якщо житло купується для людей у віці або з проблемами у здоров'ї, то наявність другого рівня стане тільки мінусом. За один день людині може знадобитися спуститися та піднятися сходами десятки разів, що, певна річ, фізично доволі складно,
– розповідають у КН РІЕЛ.

Цікаво З оздобленням чи без: яку квартиру купити, щоб заощадити час та кошти

Дворівнева квартира: переваги та недоліки

Основні переваги проживання у дворівневій квартирі:

 • Збільшена житлова площа. Якщо покупець шукає великий і світлий простір, дворівнева квартира – ідеальне рішення.
 • Зонування. Наявність двох поверхів допоможе ефективно розмістити усі приміщення, поділивши їх за функціями.
 • Можливість встановлення величезних панорамних вікон.
 • Економія на меблях. Навіть мінімальна кількість меблів у дворівневій квартирі виглядає розкішно.
 • Нагорі немає сусідів. Багато людей постають перед такою проблемою, як шумні сусіди зверху. У дворівневому житлі вона не виникає, оскільки верхній рівень теж належить вам.
 • Статусність. У порівнянні з квартирами зі стандартним плануванням, у дворівневій квартирі виникає відчуття, що ви живете в приватному будинку.

ЖК Riel City від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Недоліки проживання у дворівневій квартирі:

 • Наявність сходів. Якщо у квартирі живуть люди похилого віку або люди з проблемами зі здоров'ям, то сходи можуть стати серйозною перешкодою.
 • Складність вибору відповідного варіанта. Дворівневих квартир на ринку нерухомості не так уже й багато, тому знайти житло з хорошим для себе розташуванням і бажаними характеристиками – завдання не з легких.
 • Великі витрати на комунальні послуги. Обігрівати або охолоджувати значну площу вкрай складно. Крім того, в Україні власникам таких квартир додатково потрібно платити податок на розкіш.
 • Необхідність ремонту у двох санвузлах.
 • Складність пошуку покупців і орендарів. Якщо ви хочете продати дворівневе житло або здати його в оренду, то зробити це буде не так просто.