Однак, як зазначають експерти із Корпорації Нерухомості РІЕЛ, забудовники, які по-справжньому турбуються про комфорт своїх мешканців, передбачають у житлових комплексах не тільки квартири, але й нежитлові будівлі, місця відпочинку, заклади освіти та паркінги. Завдяки цьому такі проєкти нагадують цілі містечка, де можна знайти все необхідне.

До теми Житло комфорт-класу: найкращі пропозиції у Києві та Львові

Що таке концепція "місто в місті"

"Місто в місті" – це концепція облаштування та розвитку життєвого простору, що поєднує житлову, офісну та бізнес-площі. Це дозволяє мешканцям багатоповерхівок задовольняти базові потреби, не втрачаючи багато часу на пересування населеним пунктом. Бонусом у таких містечках облаштовано власні зелені зони, тераси, алеї та місця для відпочинку.

Увагу приділено і дітям. У поліфункціональних ЖК часто будують власні дитячі садочки, школи та заклади позашкільної освіти. Відтак батьки знають, що малеча завжди біля дому.


ЖК "Містечко Підзамче" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Загалом "міста в місті" – не нова концепція, а подібні ЖК в Україні споруджують відносно давно. Однак хвиля попиту на них припала саме на період повномасштабної війни.

Автономність ЖК – головна вимога сучасного інвестора

Покупець, який оселився у житловому комплексі, збудованому за принципом мініміста, отримує низку плюсів. Серед них:

  • Автономність та зручність. Житлові простори, організовані за принципом "місто в місті", розвивають власну інфраструктуру з урахуванням потреб мешканців. Це особливо важливо сьогодні. Приміром, якщо у квартирі вимкнули світло, завжди можна переміститися у затишну кав'ярню з генератором на першому поверсі свого ж будинку.
  • Економія часу і ресурсів. Організація життєвого простору у межах комплексів "міста у місті" допомагає мешканцям заощадити. Відпадає необхідність витрачати кошти на пальне, таксі чи громадський транспорт, щоб добратися до необхідних закладів. Все функціонує поруч із мешканцями.
  • Енергоефективність. Такі будинки мають як автономну, так і індивідуальну систему опалення. Стіни у будинку утеплені, тож рахунки за комунальні послуги виходять нижчими.
  • Безпека. Система домофонів для кожної квартири, металеві вхідні двері, облаштування підземних парковок із відеонаглядом – це лише частина того, що пропонують забудовники мінімістечок. Тому власники квартир у таких ЖК почуваються значно безпечніше.
  • Висока ліквідність. Експерти з нерухомості наголошують, що саме на квартири посеред мініміст припаде основний попит після завершення війни. Тому інвесторам слід придивитися до ЖК, які пропонують цю концепцію.

Де знайти ЖК формату "місто в місті"

Сьогодні в Україні представлений широкий вибір житлових комплексів із розвинутою інфраструктурою. Однак, якщо ви замислюєтеся про ліквідне житло, придивіться до мініміст неподалік центру Львова.

Такі ЖК пропонує, зокрема, Корпорація Нерухомості РІЕЛ. Йдеться про "Містечко. Підзамче" та Riel City.

ЖК "Містечко. Підзамче"

Корпорація Нерухомості РІЕЛ називає цей ЖК новим центром старого міста. І це не просто так. Локація, де будують об'єкт – колишнє передмістя і промзона, що зберегла автентичний стиль австрійської архітектури у поєднанні зі старими фабриками та заводами.


"Підзамче. Брама" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Ревіталізація району передбачає інтеграцію колишніх промислових об'єктів у сучасну інфраструктуру та комфортний простір для містян. Все це буде створюватися у межах трьох житлових комплексів – "Брама", "Вежа" та "Новий Форт", які стануть єдиним макрокомплексом. Загалом тут заплановано 43 будинки на 1788 квартир.

Тут реалізовано ультрасучасну концепцію архітектури, запроєктовано новітню інфраструктуру, зони розваг, кінотеатри, коворкінги, зони для спорту, релаксу, дитячі садочки та школи,
– розповів Генеральний директор КН РІЕЛ Ростислав Мельник.

Кожен із трьох ЖК має власну особливість: на території ЖК "Брама" запроєктовані офісні приміщення, простори для коворкінгу, готель і апартаменти, ресторани й фудкорти, підземний паркінг з ліфтами, супермаркети й крамниці, дитячий садочок, три дитячі майданчики, фітнес-студія та спортивні зони.

ЖК "Новий Форт" стане осередком надійності. Мешканці квартир на перших поверхах матимуть власні патіо – приватні прибудинкові ділянки для ігор чи обідів на свіжому повітрі. У цьому ЖК запроєктовані дворівневі квартири з терасами. Окрім кав’ярень, ресторанів, зон відпочинку, офісних приміщень, тут буде власний дитячий садок, п’ять ігрових і два спортивні майданчики.


ЖК "Підзамче. Новий Форт" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

ЖК "Вежа" – це центр інфраструктури "Містечка Підзамче". Тут зводиться бізнес-центр із коворкінгами, кімнатами для переговорів, конференц-залами, власний торговельний центр. Для відпочинку мешканців та гостей ЖК, КН РІЕЛ передбачила рекреаційні зони.ЖК "Вежа" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

ЖК Riel City

Ще один ЖК від девелопера, який може похизуватися оптимальною організацією простору – це Riel City. Тут передбачено 10 будинків та 1645 квартир з різноманітним плануванням. Й щоб кожному мешканцю було максимально комфортно не лише у домівках, але й у дворі, девелопер подбав про відкриту інфраструктуру з широкими доріжками для пішоходів та зеленим сквером.

Для дітей передбачено власний садок, а також 6 майданчиків для активних ігор.


ЖК Riel City від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

У КН РІЕЛ зазначають, що завдяки розгалуженій інфраструктурі та орієнтації на облаштування зелених зон, житловий комплекс є одним із найпопулярніших варіантів на ринку.

Цей варіант нерухомості оптимальний як для покупки квартири "для себе", так і для інвестування. Великий попит є на 1-кімнатні квартири. Вони в наших ЖК розлітаються першими. Їх можна вигідно як перепродати, так і здавати в оренду,
– розповідає Ростислав Мельник.

Дізнайтеся про умови купівлі квартири в обраному ЖК від Корпорації Нерухомості РІЕЛ та відчуйте усі переваги концепції "міста у місті".