Станом на початок січня, середня ціна в новобудові по Львівській області становить 35 700 гривень. При цьому у кількох сегментах спостерігається зниження ціни, інформує 24 канал.

Читайте також На які квартири буде попит у 2023 році: прогноз девелопера

Як змінилися ціни на житло у Львівській області у 2022 році

За минулий рік середня ціна за квадратний метр у львівській новобудові виросла на рекордні 80%, в області це зростання становило 66%. Найдешевша однокімнатна квартира у новому будинку коштує більше ніж 2 мільйонів гривень. При цьому зростання цін не підкріплено попитом. Зацікавленість у купівлі квартири на Львівщині впала вполовину – показує статистика Google Trends.

Серед факторів, які вплинули на подорожчання, виділяють:

  • зростання курсу долара;
  • здорожчання або руйнування логістики;
  • знищені або окуповані заводи.


Середня вартість квартири в новобудові на Львівщині / Інфографіка ЛУН

Попри цю ситуацію, будівництво на Львівщині триває, так само функціонують відділи продажів девелоперських компаній. За даними ЛУН Місто, у грудні в області продавали 219 квартир у новобудовах. На початку 2023 їх кількість скоротилася до 218.

Які класи житла найдешевші


Середня ціна квадратного метра у новобудовах Львівщини / Інфографіка ЛУН

На початку січня найдешевшою є вартість квадратного метра в економкласі – в середньому 26 800 гривень У порівнянні із груднем ціна знизилася на 800 гривень.

Менш помітне здешевлення, лише на 200 гривень, спостерігається у комфорт-класі. Зараз квадратний метр обійдеться приблизно у 32 300 гривень.

Найбільше падіння показав бізнес-клас, де медіанна вартість у січні впала до 44 600 гривень.

А ось преміум-сегмент навпаки – подорожчав. Квадратний метр обійдеться у 65 500 гривень.