Не в сусідніх країнах: де українці зараз вкладають гроші в нерухомість за кордоном
Джерело:
The PageЗ початком повномасштабного вторгнення українці почали досить активно вкладати свої заощадження в нерухомість за кордоном. Спочатку для цього вони обирали сусідні держави, але у 2024 році тенденція змінилася.
Ще на початку цього року українці почали пасивніше вкладати кошти в нерухомість сусідніх держав. Причинами стали політична нестабільність і загроза ескалації воєнного конфлікту.
Зверніть увагу Купівля квартири в новобудові: що треба знати про акт приймання-передачі житла
Де за кордоном українці найчастіше вкладають у нерухомість
На ринках Польщі та країн Балтії попит суттєво знизився. Через це місцеві забудовники вдаються до акцій та знижок. За даними польських аналітиків, не лише українці менше вкладають у нерухомість, а й їхні громадяни. У Польщі простежується тенденція інвестування в нерухоме майно Іспанії.
Як українці за кордоном, так і європейці, спрямовують свої заощадження в основному в ті країни, що розташовані якомога далі від українсько-російського кордону. Мовиться про Іспанію, Італію, Португалію. Також це країни Близького Сходу та Азії, як-от Індонезія чи Туреччина.
Річ лише в політичній нестабільності?
Ні, бо інвестори вбачають у такому вкладанні коштів можливість диверсифікації портфеля. Адже спади на одному ринку можуть бути компенсовані зростанням на іншому.
Окрім того, інвестиції в європейську нерухомість – це про "заморожування" грошей. Річна дохідність не перевищує 7%, а це з урахуванням податків та інфляції дає можливість отримувати невисокий дохід.
В Індонезії, ОАЕ та Туреччині дохідність вища – від 8 до 15%. Тому в ці держави спрямовують гроші інвестори більш ніж зі 100 країн світу.