Обов'язковим "атрибутом" покупці зазначають простору кухню-вітальню від 17 квадратів як окремий спільний простір. Про це повідомила концептологиня групи компанії DIM Альона Піскунова, покликаючись на результати досліджень споживчого попиту на первинному ринку, передає Нерухомість 24.

Зверніть увагу Раніше його поглинав безлад: як занедбаний будинок перетворили на затишне гніздечко

В українців змінилися критерії вибору житла

"Якщо ви шукаєте ліквідне планування, актуальними зараз і на перспективу будуть "єврооднушки" в межах до 50 квадратів, "євродвушки" – до 65 квадратів та євроформати трикімнатних квартир до 90 квадратів", – поділилася спостереженнями фахівчиня.

Українці зараз хочуть мати просторі кухні-вітальні, місткі гардероби в коридорах і поруч зі спальнями, які при цьому "не з'їдатимуть" особистий простір.

Що стосується вибору будинку, де розташована квартира, то покупці розглядають наявність підземних паркінгів, які можна використовувати як укриття.

Проте з усіх житлових комплексів Києва і найближчого передмістя, які зараз будують, лише 37% можуть запропонувати такий формат.

Чому покупці обирають зараз саме такі квартири

По-перше, через внутрішню міграцію й об'єднання кількох поколінь в одній квартирі. Чим більше осіб проживає, тим більше місця потрібно. По-друге, через дистанційну роботу і гібридний формат навчання. Люди, які проводять більшість свого часу вдома, хочуть кращого комфорту.

Окрім того, бажання якомога більше часу проводити в родинному колі спонукає шукати простору спільну кімнату, як-от кухню-вітальню.