Рада Корнуолла погодилася на продаж 11 квартир в прибережному місті Лоо за 1 фунт. Таке рішення вона ухвалила після того, як земельний фонд Three Seas Community Land Trust запропонував провести їхню реконструкцію за грантове фінансування в розмірі 1 мільйон фунтів.

Зверніть увагу Пільгова іпотека під 7%: скільки доведеться платити за власну квартиру в різних містах України

У Конуоллі майже немає доступного житла

Члени ради сподіваються, що це допоможе уникнути високих витрат на технічне обслуговування та дасть можливість місцевим мати доступне житло в Лоо.

Заступник голови Ради Корнуолла, сказав, що продаж на відкритому ринку, ймовірно, призвів би до "втрати доступного житла в Лоо". Адже в цьому містечку багато помешкань здають в оренду відпочивальникам. Це і є причиною нестачі доступного житла. Заступник додав: "Програма реконструкції під керівництвом громади забезпечить використання квартир для забезпечення доступним житлом".

Будинок віддадуть на реконструкцію / Фото threeseascornwallcc

Відомо, що у 2021 році будівлю North Road визнали "фінансово нежиттєздатною" та "надлишковою". Тоді ж земельний фонд Three Seas Community Land Trust втрутився з пропозицією провести повну реконструкцію об'єктів за грантове фінансування.

Подібну схему запустила Рада Сток-он-Трента ще в 2015 році, але всі зацікавлені повинні були погодитися залишитися в новому помешканні щонайменше на п'ять років, бути працевлаштованим і мати сімейний дохід від 18 до 25 тисяч фунтів стерлінгів.