Так в березні 2022 року медіанна вартість квадратного метра склала 9 доларів, у квітні – 7 доларів, а у травні знизилася до рекордних 6 доларів за квадратний метр. У порівнянні з довоєнним періодом, медіанна вартість оренди в столиці впала на 45,4%.

До теми Ринок нерухомості оживає: на яких київських об'єктах відновили будівництво

Через військову агресію Росії ринок оренди житла у Києві зазнав величезного удару

З огляду на середньозважений курс долара в обмінниках, який з початку війни зріс на 30% — з 28 до 35,8 гривні, відбулось падіння ціни в гривневому еквіваленті, щонайменше на 13%. Так, медіанна ціна оренди квартир в Києві у травні 2022 року склала 6 доларів за квадратний метр.

Як розподілилися ціни за кількістю кімнат

Ціна впала на усі пропозицій, які пропонує столичний ринок:

  • вартість однокімнатних квартир склала 7 доларів за метр квадратний,
  • двокімнатних квартир – 6 доларів за метр квадратний,
  • трикімнатних квартир — 5 за метр квадратний.

Як змінювалися ціни на орендовані "квадрати" у столиці / Інфографіка Address.ua

Розподіл цін за районами

Ринок оживає поступово, але про підвищення цін на оренду говорити ще зарано. Традиційно, як і до війни, так і під час, найдорожчим районом Києва для оренди залишається Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 468 доларів за об'єкт.

  • На другому місці Шевченківський район. Орендодавці просять тут в середньому 349 доларів.
  • На третьому місці Голосіївський район, де вартість квартири варіюється в межах 325 доларів.
  • Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 219 доларів за квартиру.


Найдорожче житло – у центрі / Інфографіка Address.ua

Попит та пропозиція

Починаючи з кінця квітня, в Києві відновився попит на оренду квартир. Як зазначають аналітики, це зумовлено великою кількістю внутрішньо переміщених осіб. Критерії пошуку квартир в оренду майже не змінилися: орендарів цікавить, в першу чергу, вартість житла.


Орендні ставки на житло в Києві / Інфографіка Address.ua

Наразі пропозиція значно перевищує попит, тому орендодавці максимально знижують ціни, зменшують або не беруть завдаток, а подекуди, власники орендованого житла взагалі перевели орендарів на оплату тільки комунальних послуг.

Експерти додають, що найбільше постраждало житло бізнес та преміум класів. Медіанна ставка оренди печерської нерухомості знизилася на 57%. Дещо краща ситуація в найбільш бюджетних сегментах. Попит з боку внутрішньо переміщених осіб зосереджений на найдоступніших квартирах, через що у Деснянському та Святошинському районах ціни знизилися на 33% та 38% відповідно.


Розподіл цін за кількістю кімнат / Інфографіка Address.ua