Масштабне будівництво у Шеньяні, від якого фактично утворилося нове місто, розпочали у 2010 році. Та за кілька років будівельні роботи зупинили – тепер між недобудовами селяни випасають кіз.

Зверніть увагу Від вибору квартири до умеблювання: поради, які допоможуть облаштувати домашній кабінет

Місто-привид у Китаї

Компанія звела кілька десятків будинків, а також планувала збудувати поле для гольфу, конференц-центр і готель. Житло продавали заздалегідь, тобто до завершення будівництва.

Нерухомість Тренди і натхненняМіж кварталами селяни роблять загони для худоби / Фото The Wall Street Journal

У будівництво вклали багато коштів, наприклад, 230 мільйонів доларів витратили лише на одну будівлю – так званий "Грандьор Палас". Це помпезний будинок палацованого типу, який нині виглядає як пост'ядерний оперний театр. Там збиралися демонструвати нерухомість потенційним покупцям.

Нерухомість Тренди і натхнення
"Грандьор Палас" / Фото The Wall Street Journal

Цікаво, що в деяких недобудовах є сліди життя: трохи меблів, книжки та дитячі наліпки на стінах. Очевидно, хтось поспішав заїхати, але зрозумів, що місто не добудують.

Відомо, що частина недобудов належить інвестиційному холдингу Evergrande Group. У січні цього року він ліквідуватися, бо порушив три "червоні лінії" – принципи регуляції, запроваджені урядом у 2020 році. Це три критерії, що стосуються співвідношення боргів забудовника до активів, власного капіталу компанії тощо.

Нерухомість Тренди і натхненняМісто з недобудовами / Фото The Wall Street Journal

Загалом компанія залишила 800 тисяч проданих квартир у недобудовах по всьому Китаю. Ліквідація холдингу призвела до численних протестів тих, хто придбав житло. Люди взяли кредити, які досі повинні виплачувати, розуміючи, що не матимуть нічого.