Безумовно, перший крок, який допоможе облаштувати зручне робоче місце – це виділення окремої зони під кабінет. Найкраще, якщо для цього вдасться використати окрему кімнату. Адже, як зазначають в Корпорації Нерухомості РІЕЛ, простір, яким користуються всі його мешканці, негативно вплине на здатність концентруватися.

Варто знати Що таке житлова та загальна площа будівлі: пояснення девелопера

Утім, не варто перейматися, якщо змоги виділити окреме приміщення під домашній кабінет немає. Щоб допомогти з облаштуванням робочого місця, девелопер ділиться кількома корисними лайфхаками. Розповідаємо про найважливіші.

Де облаштувати домашній кабінет

Звісно, найкраще, якщо прибічники дистанційного формату роботу, враховують цей аспект ще на етапі покупки квартири. Таким чином можна заздалегідь підібрати відповідну кількість кімнат та зручне планування.

Наприклад, можна звернути увагу на наявність балкона-лоджії. У КН РІЕЛ розповідають, що це – один з оптимальних варіантів для облаштування офісу вдома.

Можна зайняти як увесь балкон, так і його частину або навіть у прямому сенсі один кут. До того ж наявність вікон – неабияка перевага та користь для зору,
– зазначають в компанії.

Візуалізація квартири в ЖК Оk'Land
Як облаштувати домашній кабінет: візуалізація квартири в ЖК Оk'Land / Фото РІЕЛ

Також тут радять звернути увагу на зону під сходами або невеличку комірку, які теж можуть стати в пригоді. Втім, тоді задля затишку доведеться пожертвувати природним освітленням.

З чого почати облаштування домашнього кабінету: покроковий алгоритм

У КН РІЕЛ зазначають, що чимало людей, які вирішують самостійно облаштувати домашній кабінет, припускаються низки типових помилок. Серед них:

  • відсутність окресленого простору;
  • недостатнє освітлення;
  • незручні меблі;
  • заплутані кабелі;
  • економія на технологіях.

Аби уникнути цього, девелопер радить дотримуватися покрокового алгоритму, який допоможе створити по-справжньому зручний та затишний кабінет вдома.

  • Для початку слід обрати одне, чітко закріплене місце. Щоб не прогадати, варто врахувати свій тип роботи та специфіку домашньої рутини. Людям, у яких велика сім'я, краще відмовитися від ідеї робочого кабінету у вітальні чи кухні. А ось працівники, які живуть самі, можуть звернути увагу на загальні зони.
  • Варто відмежувати робочу зону. З цим допоможе звичайний декор чи перегородки. Тим, у кого робота передбачає велику кількість дзвінків, слід подбати про шумоізоляцію.
  • Якщо до домашнього кабінету можуть навідатися колеги чи клієнти, потрібно передбачити, де розташовуватиметься місце для ділових зустрічей. Втім, власники, які поважають свій особистий простір, можуть звернути увагу на житлові комплекси зі спеціально обладнаними терасами чи лаунж-зонами для усіх мешканців будинку.

Візуалізація багатоцільової лаунж-зони з терасою в Maxima Residence / Фото КН РІЕЛ

  • На наступному етапі планування домашнього кабінету важливо звернути увагу на якісне освітлення та зручні меблі. При цьому не обов’язково ставити великий стіл, адже сьогодні на ринку представлено багато варіантів, що допоможуть раціоналізувати робочий простір. Так само потрібно інвестувати в якісне крісло. Бажано, щоб воно було регульованим, ергономічним і допомагало утримувати правильну поставу.
  • Також слід переконатися, що зона містить достатньо місця для зберігання усього необхідного. Для того, щоб на робочому місці не запанував творчий безлад, варто облаштувати полиці для робочих документів, додати органайзери, передбачити місце під декор, який підійматиме настрій.
  • Коли вже майже все готово, варто перейти до деталей. Насамперед потрібно сховати зайві електродроти, адже ніщо не захаращує простір, як хаос, який вони створюють. Крім того, можна зробити акцент на бездротовій техніці.
  • І ще один нюанс. Щоб не засмічувати робоче місце, варто поставити смітник для використаних паперів. Сьогодні представлено багато стильних та сучасних варіантів, які допоможуть вписати цю деталь в загальний інтер'єр.

Дизайн

Великий простір не завжди є вирішальним. Адже навіть малу зону можна облаштувати зі смаком. Для цього достатньо поєднати світлі кольори та гладкі фактури, вбудувати меблі, використати точкове освітлення.

Поєднання спальні із кабінетом: візуалізація квартири в ЖК Riel CityПоєднання спальні із кабінетом: візуалізація квартири в ЖК Riel City / Фото РІЕЛ

Облаштування домашнього кабінету – це важливо, адже воно безпосередньо впливає на здоров'я та працездатність у майбутньому. Це своєрідна інвестиція, до якої варто підійти виважено та прагматично.

А для тих, хто лише обирає житло, де буде розміщуватися майбутня робоча зона, радимо звернути увагу на новобудови від Корпорації Нерухомості РІЕЛ. Серед тисячі квартир, представлених у каталозі девелопера, з легкістю вдасться знайти ту, що включає все необхідне: від базових зручностей до індивідуальних потреб.