Про це написав засновник компанії Дмитро Аранчій. Архітектор подякував журі, яке оцінило універсальність та технологічність системи.
Читайте також Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки
Модульна система з безкінечною множинністю конфігурацій
Unit E – це модульна система, яка дозволяє створювати житлові та офісні простори. Наразі, в умовах воєнного стану, її пропонують використовувати як тимчасове житло для переселенців.
Архітектурний проєкт Unit E / Візуалізація Aranchii Architects
Проєкт є масштабованим конструктором із кубів, які можуть з’єднуватися між собою та утворювати різні об’єми та планування. Кількість модулів може зростати зі збільшенням сім’ї або розвитком бізнесу. Якщо з часом якісь простори стають непотрібні – їх легко демонтувати та зменшити площу дому чи офісу. Зайві модулі також можна використовувати в інших системах.
Як виглядають модулі Unit E / Візуалізація Aranchii Architects
Мобільні модулі встановлюються на геопалевих фундаментах. Це дозволяє розмістити їх у несподіваних і важкодоступних місцях: наприклад, на даху багатоповерхівки чи у горах.
Блоки можуть встановлюватися у важкодоступних місцях / Візуалізація Aranchii Architects
Передбачається, що модулі частково будуть незалежними від мереж. Згодом автори проєкту планують зробити кожен куб повністю автономним. В Unit E використовується енергоощадне обладнання: теплові насоси для обігріву й охолодження, вентиляція з рекуперацією. Огороджуюча поверхня запобігає місткам холоду, має масивний шар утеплювача. Також використовуються енергоефективні склопакети.
Як виглядає проєкт-переможець: дивіться відео
Нагороджуючи проєкт, журі відзначило поєднання простоти, технологічності й практичності. До складу журі входили Юліан Чаплінський, Слава Балбек, Дмитро Васильєв, Володимир Непийвода та Марк Ворде.
Сам Аранчій висловив подяку колегам та наголосив, що він і його команда продовжують докладати зусиль для перемоги та повоєнної відбудови України.