Цей крок разом із введеною у місті системою штрафів має спонукати власників відреставрувати будинки, які руйнуються без належного догляду.

Читайте також На які квартири буде попит у 2023 році: прогноз девелопера

Якою є ціль румунської влади

Ініціатива здійснюється у старовинному місті Бреїла, що було засноване ще у V столітті. Воно вирізняється унікальним плануванням та історичними будівлями. Минулого року місцевий муніципалітет створив управління з реставрації фасадів пам’яток історичного центру, який простягається на 160 гектарів. Це переважно будівлі ХІХ – першої половини XX століття.

Чимало з історичних будівель перебувають в аварійному стані. При цьому міська влада має небагато механізмів впливу на приватних власників.

Приміром, у 2019 році мер Віорель Драгомир звільнив від податків власників нерухомості, які почали реставрацію будівель. Натомість на тих, хто покинув помешкання очікували у 5 разів вищі податки.
Це дало перші результати. Якщо торік кількість занедбаних історичних будівель у приватній власності становила 52 обєкти, зараз вона скоротилася до 50. Планується, що цього року, крім 500-відсоткових податків із власників будуть стягувати штраф до 30 тисяч лей (6 тисяч євро)