Постраждають прості українці: названо головну загрозу ідеї про нові податки на житло

21 липня 2021, 14:57
Читать новость на русском

Ухвалення в цілому законопроєкту №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" призведе до негативних наслідків. У першу чергу вони стосуватимуться звичайних українців.

Однак вплине рішення і на будівельну галузь – багатьох компаній чекатиме банкрутство. Чому скандальний документ про нові податки на житло не можна ухвалювати – пояснили у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

Важливо Інвестування в нерухомість в Україні: у чому особливості та де краще купувати житло

До чого призведе ухвалення документу

За словами фахівців Корпорації Нерухомості РІЕЛ, наслідки змін відчують як звичайні українці, так і будівельники. Перше, до чого потрібно готуватися, – подорожчання житла.

Від цього постраждають щонайперше пересічні українці – як ті, хто купує житло на первинному ринку, так і ті, хто розглядає "вторинку". Тому що саме на них буде покладене збільшення податкового навантаження з 5% (зараз) до 18%,
– наголосили експерти.

Президент Корпорації Нерухомості РІЕЛ Ростислав Мельник пояснив, що це призведе до скорочення інвестування у будівництво житла удвічі. Відповідно, удвічі знизяться обсяги будівництва та суміжних галузей. 

У 10 разів може скоротитись купівельна спроможність покупців. Таким чином дійсно можна очікувати банкрутства більшості будівельних компаній на ринку України,
– зазначив він.

ЖК Оk'Land від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото riel

Цікаво Мрії про житло доведеться відкласти: як податкова ідея уряду вдарить по українцях

До чого закликали у Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Корпорація Нерухомості РІЕЛ приєдналася до звернення колег з Конфедерації будівельників України та Федерації Європейської будівельної промисловості до урядовців, народних депутатів та президента України та закликала не ухвалювати документ у тому вигляді, в якому він є нині.

Ми очікуємо залучення професійної спільноти та експертів до обговорення та внесення відповідних змін у цей документ,
– резюмували у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

ЖК Forward від Корпорації Нерухомості РІЕЛ​ / Фото riel