Звісно, будівництво краще продуманого житла на тлі подорожчання будматеріалів відіб'ється на вартості квадратного метра, розповідає заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач.

Читайте також Квартира з панорамними вікнами: чи купуватимуть таке житло після завершення війни

Перехідний період на ринку нерухомості

Любомир Зубач зазначив, що сьогодні ринок нерухомості перебуває в перехідному періоді. Забудовники обережно приступають до реалізації нових проєктів, адже ніхто не знає, що буде із попитом.

Якщо говорити про нові проєкти, то з одного боку, до них є обережний підхід. Адже до кінця ніхто не може сказати, яка буде собівартість. При тому купівельна спроможність людей буде падати,
– каже заступник міського голови Львова з питань містобудування.

Він додає, що особисто оптимістично ставиться до майбутнього житлового ринку у Львові, адже це, як мінімум, один із найбезпечніших регіонів в умовах війни.

За його словами, собівартість будівництва зросла, а це означає, що ціна квадратного метра так само буде летіти вгору. Тобто далі купувати квартири в новобудовах буде тільки дорожче.

Водночас він зазначив, що за останній місяць є звернення від забудовників щодо нових містобудівних умов та обмежень.

Якщо є зацікавленість від забудовників, то ці проєкти будуть реалізовувати. Звичайно, що всі очікують стабілізації ситуації, і кожна крилата ракета, яка залітає на Львівщину, викликає страх, але коли буде посилена ракетна оборона не тільки в області, але й загалом, то мені видається, що рух піде,
– зазначив Любомир Зубач.

Він додав, що для забудовників зараз важливо трохи змінити акценти та будувати якісніше та безпечніше житло. Це, звісно, буде дорожче, але зрештою й воно знайде свого покупця. За його словами, серед стандартів якості, які були рекомендовані виконавчим комітетом, виділяють:

  • гуманну високість – 6 – 8 поверхів з можливістю окремих акцентів,
  • закритті для машин двори у житлових комплексах,
  • підземні паркінги тощо.

Тобто багато речей, які додають комфорту проживання. Для нас важливо, щоб нове житлове будівництво впровадили, але щоб воно не створювало негативних наслідків для того мікрорайону, де це відбувається,
– підсумував Зубач.