Про це свідчать дані порталу Bird, повідомляє 24 Канал. У свіжій статистиці аналітики розповіли, чи змінилися запити в киян при оренді квартир та що загалом відбувається на ринку.

Більше На які квартири буде попит у 2023 році: прогноз девелопера

Очікування не виправдалися

Якщо при перших блекаутах експерти сходилися на думці, що відсутність світла зробить оренду на високих поверхах не актуальною, то зараз самі кияни спростовують цю думку.

Як розповіли у Bird, житло винаймають навіть у багатоповерхівках, де тривалий час нема світла та не працюють ліфти.

Новобудова біля метро Васильківська. Після чергового обстрілу в будинку немає світла, відповідно не працюють і ліфти. Молода пара приїздить на перегляд квартири, що знаходиться на 21 поверсі. Підіймаються пішки, оглядають і підписують договір оренди в той же вечір,
– зазначають аналітики.

І це не поодинокі випадки, попит на високі поверхи та панорамні вікна впав з початком війни і лишається на тому ж рівні. Орендарів попереджають: разом зі світлом пропадає вода, не працює опалення й ці проблеми будуть актуальні, доки будуть блекаути. Проте люди обирають квартири очима й гарний дизайн перекриває всі побутові недоліки. Це 100% не раціонально, але це та реальність, яку ми бачимо наразі.


У Києві зріс попит на оренду житла / Фото Bird

До повномасштабного вторгнення люди шукали квартири з панорамними вікнами. Потім був раціональний страх під час перших вибухів. Тепер знову квартири з панорамою є у топах запитів.

Нещодавно орендар з квартири у Шевченківському районі радісно розповідав, що бачив зі свого вікна, як наші ППО вдало відпрацьовують по російських цілях.
– розповідають аналітики.

Люди обладнали свої помешкання газовими горілками, потужними акумуляторами, з сусідами скинулися на генератори для інтернету, а пішки на 16 поверх сприймають як додаткове фізичне навантаження – не більше.

"Київ живе, працює, вчиться і дає ворогу відсіч, навіть на ринку оренди", – наголошують в Bird.

Як змінилися ціни та попит

Вартість оренди знову впала на 10 – 15%. Середні ціни розподілилися таким чином:

  • 1-кімнатна квартира – 8 500 гривень,
  • 2-кімнатна квартира – 12 000 гривень,
  • 3-кімнатна квартира – 20 000 гривень.

Медіанна вартість оренди житла в Києві / Фото Bird

Водночас попит, навіть попри свята, трохи виріс та у порівнянні з груднем збільшився на 3%. Якщо раніше кінець грудня – початок січня були традиційно "тихим сезоном", то цього року перегляди та договори були і 31 грудня ввечері, й 1 січня вдень.